Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 33°C
Açık
Adana
33°C
Açık
Paz 32°C
Pts 34°C
Sal 36°C
Çar 35°C

CIA-MOSSAD tezgâhındaki operasyon: Sedat Peker’in çömezleri

CIA-MOSSAD tezgâhındaki operasyon: Sedat Peker’in çömezleri
10 Nisan 2023 09:37
A+
A-

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik başlattığı psikolojik savaşı bugün Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu sürdürüyor. PKK ve FETÖ’ye karşı mücadelede etkin rol oynayan Soylu hakkındaki kitapta yalanlanmış iddialar ve söylentilerden başka bir şey yok.

KAAN ARSLAN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun kitabındaki iddiaların, Sedat Peker’in Soylu’ya yönelik söylemleriyle aynı olması dikkat çekti.

FETÖ ve PKK’ya karşı mücadeledeki kararlılığı nedeniyle ABD ve İsrail’in hedefinde olan Bakan Soylu’ya yurt içinden de saldıran Pehlivan ve Terkoğlu, çıkardıkları SS isimli kitapta Soylu’ya Nazi göndermesi yaptılar. Önlerine konulan siparişle İçişleri Bakanı’na psikolojik harekat yapan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, 42 bölümlük kitapta Soylu’nun suç örgütleriyle, tarikatlarla, mafyayla, “troll” yapılanmasıyla ilişkisi olduğunu öne sürdü. Devletin çöktüğünü iddia eden ikili, Bakan Soylu’nun baskısıyla mafya ve cemaatleşmenin geldiği, sözde milliyetçilikle suça teşviğin arttığı iftirasında bulundu.

İLK PEKER DİLE GETİRDİ

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitaptaki iddiaların büyük çoğunluğu, suç örgütü lideri Sedat Peker’in, yurt dışında CIA ve MOSSAD koruması altında Soylu’yu hedef almak için dile getirdiği iddialardı.

İkili, kitabın yarısından fazlasını, Peker’in 2021’deki Bakan Soylu’ya yönelik videolarına ayırdı. Sedat Peker’in videolarında Soylu’yla ilişkisi olduğunu öne sürdüğü isimlere kitapta da yer verildi. Peker’in iddiaları yinelendi.

Emniyetteki bazı isimlerle Soylu arasında sorun olduğunu öne süren ikilinin kitaptaki iddiaların bir kısmını ise FETÖ kaynaklarından edindiği öğrenildi.

Terkoğlu ve Pehlivan, kitabın son bölümünde, zorbalığa karşı mücadele ettiklerini iddia ederken şunları öne sürdüler:

“İstedik ki, zorbalığa karşı mücadele ederken en büyük silahımız hafızamız olsun. (…) Karanlık bir öykü okudunuz sayfalar boyunca. Bir ismin siyaseti üzerinden Türkiye’nin her alanda yaşadığı çürümüşlüğün tüm parçalarını gördünüz. Çoğunu ilk kez duydunuz, kimisini unuttuğunuzu fark ettiniz. Ama artık çok şey biliyorsunuz.”

İkilinin “ilk kez” yazıldığını önü sürdüğü iddiaların Altılı Masa’nın yayın organlarında defalarca gündeme getirildiği biliniyor.

TEPKİLER GECİKMEDİ

ABD, PKK, ve FETÖ’ye karşı kararlı tavrıyla bilinen Bakan Soylu’yu hedef alan kitaba, piyasaya sürülmeden tepkiler gelmeye başladı. Sosyal medyadaki bazı tepkiler şöyle:

  • “Sen önce sizinkilerin HDP’ye hangi bakanlıkları vereceğini açıkla.”
  • “Tüm soysuzlara bir Soylu yeter!”
  • “Yaptığı haberlerin tamamı yalan olan birinin kitabıyla soba tutuşturulur.”
  • “Süleyman Soylu iyi bir şey yaptı demek ki.”
  • “Soylu teröristlere vurdukça ses senden çıkıyor, hayırdır?”
  • “Soylu PKK’yı bitirdiği gibi sizi de bitirdi.”
  • “Sizin ve DHKP-C’nin korkulu rüyası Süleyman Soylu. Gece rüyalarınıza giren cesur bakanın adıdır Soylu.”

MOSSAD’IN ELİNDE

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Balkanlardan Fas’a, Fas’tan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (Dubai) kaçarak MOSSAD’ın korumasına sığındı.

Aydınlık, Sedat Peker’in Türkiye’den çıkışı, uzun süre Balkanlar’da sessizce işlerini yürütmesi, ABD’nin Türkiye operasyonunu hızlandırması sonrası Balkanlar’dan Fas’a, Fas’tan Birleşik Arap Emirlikleri’ne götürülmesinin ve orada video kasetlerle ortaya çıkma sürecinin ayrıntılarını 1 Haziran 2021’de manşetine taşımıştı.

ABD’nin Türkiye planlarına, CIA’nın faaliyetlerine, İsrail gizli servisi MOSSAD Başkanı Yossi Cohen’in “İsrail için Türkiye İran’dan daha büyük tehdit” sözlerine dikkat çeken kaynaklar, Sedat Peker’in kaçış öyküsü ile ilgili şu bilgileri vermişti:

1 Haziran 2021

Balkanlardan Fas’a, Fas’tan Dubai’ye kaçışın öyküsü: Mossad’ın elinde

TÜRKİYE’NİN GÜCÜNÜ KIRMAK

“Peker bir dönem devlet içinde yer alan ekibin FETÖ ile tasfiyesiyle birlikte, tasfiye olan ekibin bir operasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Terörle mücadelede Bakan Soylu’nun yoğun etkisi olduğu biliniyor. TSK yurt dışında etkin ama bu mücadelenin bir de yurt içindeki safhası var ki, bu da yurt dışındaki kadar önemli. Şimdi İsrail, Türkiye’nin gücünü kırmak için devrede. İsrail daha önce Irak’ta ve Suriye’de farklı şekillerde operasyonlar gerçekleştirdi.

HER SEFERİNDE KURTARILDI

“Peker Balkanlarda gezindi durdu. İlgili istihbarat birimleri birçok kez hazırlık yaptı. Ama her seferinde FETÖ ile bağlantılı, İsrail istihbaratı ile bağlantılı bazı kritik koltuklarda oturan ekipler Peker’i kurtardı. Peker Balkanlar turunun ardından Fas’a kaçırıldı. Bu ülkede fazla dayanamadı.

İSRAİL DEVREYE GİRDİ

“Ardından İsrail devreye girdi. Kaçırılmasındaki ilişkilerde Peker’in sağ kolu olarak bilinen M.Y.’nin eli var. Fas’tan Birleşik Arap Emirlikleri’ne geçiş sürecinde de, M.Y.’nin eski sevgilisi B.A. rol aldı. B.A’nın, İsrail istihbaratı ile ilişkileri çok iyi ve İsrail’e raportörlük yapıyor. B.A.’nın 1. derece yakın akrabasının da Dubai’de olduğu ve Peker’i karşılayanlar arasında yer aldığı belirlendi.”

SONER YALÇIN: KULLANILMAYA MÜSAİT ÇÖMEZLER

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, asılsız iddialarla haber yapan Barış Terkoğlu’nu “kullanılmaya müsait çömez” sözleriyle eleştirdi.

Barış Terkoğlu, 23 Mart 2023’te Cumhuriyet’te “Kılıçdaroğlu’na karşı ‘Yalı Partisi’” başlık bir yazı kaleme alarak AK Parti’ye yakın bazı iş insanlarının Kılıçdaroğu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıktığını öne sürmüş, “Yalıdaki masa, ‘Erdoğan kazansın’ istiyordu. B planı ise Erdoğan’ın kaybetme olasılığına karşı, muhalefeti kendilerine yumuşak geçiş yaptıracak bir alternatife zorlamaktı. Kılıçdaroğlu’nun ‘418 milyar doları alacağım’ sözleri tüylerini ürpertiyordu.” iddiasında bulunmuştu.

İddiaya yanıt veren Soner Yalçın, 5 Nisan’da Sözcü’deki köşesinde, “Beşli Çete, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını önlemek için mi çalıştı? Yoksa aksine, aday olması için mi çaba sarf etti? Dedikodunun cazibesine kapılanlar aklı dışladı, manipülasyona dayalı kurnazlığı, gazetecilik sanıyor!” diyerek isim vermeden Barış Terkoğlu’nu eleştirdi. Yalçın, Terkoğlu için “Bunlar ve kullanılmaya müsait çömez gazetecilerin AKP değirmenine su taşıdığı belli değil mi?” ifadelerini kullandı.

PEKER-EYMÜR BAĞLANTISI

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in CIA bağlantılı eski istihbaratçı Mehmet Eymür’le ilişkili olduğu da biliniyor. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 3 Ekim 1996’da TBMM’ye sunduğu “Çiller Özel Örgütü” dosyasında Peker’le Eymür arasındaki bağlantıya dikkat çekmişti. Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde kurulan Çiller Özel Örgütü adı verilen bu yapılanmada CIA-MOSSAD-FETÖ bağı da belgelenmişti. Örgütte, FETÖ’den mahkum edilen Enver Altaylı da yer alıyordu.

BARIŞ’LARIN BATI MERKEZLİ HABERCİLİĞİ

Oda TV’de yaptıkları haberlerle Türkiye karşıtı tavırlarını ortaya koyan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Şubat 2021’de buradan ayrılarak Cumhuriyet gazetesine geçti. Görev değişikliğiyle birlikte Halk TV’de de düzenli program yapmaya başlayan ikilinin haberciliğini, Batı merkezli politikalar belirlemeye başladı.

İkilinin Soylu’yu hedef alan yayınları ilk değil. Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı arttıkça Soylu’ya saldırılar da arttı. Terkoğlu ve Pehlivan haberlerinde, İçişleri Bakanı Soylu’nun cemaatlerle ilişkisi olduğunu öne sürmüştü. Öte yandan Barış Terkoğlu, Cumhuriyet’te 28 Ocak 2021’deki köşesinde terör tutuklusu Selahattin Demirtaş’ın mektubuna yer vererek Demirtaş’ı masumlaştırmış, onun “eleştirilerinin” haklı olduğunu belirtmişti.

5 Mart’ta, Libya’da hayatını kaybeden MİT mensubunun cenazesine ilişkin haber nedeniyle Pehlivan ve Barış Terkoğlu tutuklanmış; OdaTV’ye de erişim engeli getirilmişti. (Kaynak: Aydınlık)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.