Dolar 32,4559
Euro 34,7927
Altın 2.478,00
BİST 9.530,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 25°C
Az Bulutlu
Adana
25°C
Az Bulutlu
Cum 25°C
Cts 25°C
Paz 25°C
Pts 28°C

Doğu Perinçek: Kaos Planını Ak parti, MHP ve Vatan Partisi göğüsler

Doğu Perinçek: Kaos Planını Ak parti, MHP ve Vatan Partisi göğüsler
20 Ekim 2021 21:11 | Son Güncellenme: 20 Ekim 2021 21:16
A+
A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 19 Ekim 2021 Salı günü Ulusal Kanal Çıkış Yolu programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, siyasi cinayetler açıklaması ve bürokratlar yönelik yaptığı ‘hükümetin emirlerine uymayın’ çağrılarının Türkiye’ye yönelik kaos planının parçası olduğunu ifade etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı, “Bu kaos planına göğüsleyecek siyasi partiler düzeyindeki örgütler Ak Parti’dir, MHP’dir ve Vatan Partisi’dir. Silahlı güç olarak Türk Silahlı Kuvvetleridir, emniyet gücü olarak Türk Polis Teşkilatıdır ve tabii Türk milletidir. Türkiyemizi, vatanımızı ve meşru iktidarları da yabancı düşman saldırılarına karşı korumak durumundayız. Burada en taraflı olan güç Vatan Partisi’dir.” dedi.

Perinçek, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetler ve bürokratlara ve memurlara hükümetin emirlerini dinlemeyin çağrısı üzerine ister istemez bunları hatırladık. 2017’de bu seçimi tanımıyoruz seçim gayrimeşru diyor. 2-3 ay sonra Anayasa gayrimeşru diyor. Sonrasında 2018’de yine bu seçim gayrimeşru diyor. 20 Haziran 2020’de kimse ihaleye girmesin parasını ödemeyeceğim diyor. Hemen sonrasında yine KHK ile görevden alınanların görevini geri vereceğim sözlerini kullanıyor. Ve en son bardağı taşıran nokta bürokratlara çağrısı oldu. Orada dediği kanundışı kelimesi tamamen bir yanıltmaca, çünkü direk olarak emirleri uygulamayı diyemez orada bir bahane koymuş ortaya. Siyasi cinayetleri de bunlara kattığımız zaman şu sonu çıkıyor: Anayasa gayrimeşru, bu anayasa ile iktidara gelen hükümet gayrimeşru ve bu hükümetin bütün tasarrufları gayrimeşru denmiş oluyor. Bu tablodaki bir eksik de ‘yargı gayrimeşru’ lafı. Bu kararlar gayri meşrudur, gayrimeşru olduğu için bu insanları tekrar görevlerine alacağız açıklaması yapılıyor aslında.” dedi.

“GAYRİMEŞRU DEMEK BU HÜKÜMETİ DEVİRMEK İÇİN HER YOL MEŞRUDUR DEMEKTİR”

 Gayrimeşru söylemlerinin hükümeti devirme öncesi yapılan tespitler olduğunu söyleyen Perinçek, “Gayrimeşru tespiti tüm zaman ve ülkelerde bir silahlı ayaklanma öncesi veya yasadışı yollardan hükümeti devirme öncesi tespitleridir. Yönetime gayrimeşru demek bu hükümeti devirmek için her yol meşrudur demektir. Siyasi literatürde de siyaset biliminde de tek anlama gelir bu.”ifadelerini kullandı.

Amerika’nın Türkiye üzerindeki planları ile ilgili konuşan Perinçek, “Kılıçdaroğlu’nun silahı var, bugün Doğu Akdeniz kıyılarında ve Yunanistan’ın Türkiye’ye bakan tüm kıyılarında, Amerika’nın yeni sığınaklarında var. Yunanistan ve Amerika arasında yapılan son anlaşmada, Yunanistan Amerika’ya sınırsız yetki verdi bu üsleri kullanması için. Yani Amerika geldi komşumuz oldu. Irak’ı işgal ettiğinde güneyden komşumuz olmuştu, şimdi bir de Ege’den komşu olduk. Ege kıyılarına bir ton silah yığdıklarına göre bu silahların kullanılması mukadderdir denilebilir.”dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yaptığı ‘emirlere uymayın’ çağrısı ile devlet yapısını da ikiye bölen bir tavır izlediğini söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı, “Devlette 2 tip memur var dedi. Toplam olarak devlet yapısını da ikiye bölen bir tavır izliyor. Yani aynı devlet dairesi içerisinde devlete bağlı, Erdoğan’a bağlı ayrımı yaparak iç çatışmayı körükleyen bir tavır var. Erdoğan’a bağlı memur dediğiniz andan itibaren ordu mensupları dahil, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak verdiği her türlü emri, her türlü kararı aslında gayrimeşru ilan eden bir yere doğru gidiyor. 2017’den beri gelen 4 yıl içerisinde bu söylemlerde bulunuyor.”diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun ‘KHK mağdurları var’ diyerek yargıyı da gayrimeşru ilan ettiğini söyleyen Perinçek, “Mağdur denilenler FETÖ ve PKK. ‘Türk yargısı bunları mağdur etti, bunlar hakkında kanunsuz, insan haklarına, hukuka aykırı kararlar verdi ve bunları hapse tıktı, biz bunları çıkartacağız’ diyorlar. Hapishane kapısına gidip sizi hapisten çıkartacağız diyorlar. Kanun hükmünde kararnamelerle devletin içinden temizlenmiş olan memurların, yani PKK bağlantılı memurların haklarında bir yargı hükmü olsa dahi tekrar görevlerine getireceğiz diyorlar. Bu da kaos.” dedi.

“VATAN PARTİSİ TÜRKİYE’Yİ KRİZDEN KURTARACAK PARTİDİR”

Türkiye’yi kaostan ve krizden kurtaracak çözümü anlatan Perinçek, “Türkiye’yi krizlerden kurtaracak olan parti Vatan Partisi. Mevcut sistemin çıkmaza girdiği ve çarkın dönmediği koşullarda devrim olur. Ve Türkiye’nin de önünde zaten Üretim Devrimi var. Üretim Devrimi’nin de önderi Vatan Partisi. Aynı zamanda ülkemize barış huzur getirecek ve devlet otoritesini tekrar kurmaya yetenekli olan parti. Dolayısıyla Vatan Partisi ekonomik cephede, siyasi cephede ve bu kaos planını göğüsleyecek olan parti. Bu kaos planını Türkiye’de Ak Parti tek başına göğüsleyemez, MHP de göğüsleyemez, Vatan Partisi de tek başına göğüsleyemez. Bu kaos planına göğüsleyecek siyasi partiler düzeyindeki örgütler Ak Parti’dir, MHP’dir ve Vatan Partisi’dir. Silahlı güç olarak Türk Silahlı Kuvvetleridir, emniyet gücü olarak Türk Polis Teşkilatıdır ve tabii Türk milletidir. Türkiye’mizi, vatanımızı ve meşru iktidarları da yabancı düşman saldırılarına karşı korumak durumundayız. Amerikaya karşı direnme cephesinde, şu anda en başta, en merkezi, en uyanık olarak bu süreci gören güç Vatan Partisi’dir, ondan sonra Milliyetçi Hareket Partisi’dir, ondan sonra Ak Parti’dir. Ve diğer partilerde, diyelim CHP’nin tabanında, İyi Parti’nin tabanında veya örgütlerinde ve merkezlerinde, bu süreçte Amerika’nın piyonu olmayı kabul etmeyen güçlerde bu milli direnme cephesinde yer alacaklardır. Bunun tabi bir siyasi önderliği olacak. Bu siyasi önderlikte bugünkü tabloya baktığımız zaman, Vatan Partisi olmazsa olmaz, MHP olmazsa o da olmaz, Ak Parti olmazsa yine olmaz. Bu güç siyasi planda, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti ile olur.”dedi.

“TÜRKİYE KAOS PLANINA ÜRETİM DEVRİMİ İLE CEVAP VERECEKTİR”

Perinçek çözümün Üretim Devriminde olduğunu ifade ederek, “Kaos planına bizim karşı planımız, devrim planı. Kaos planını bir devrimle yerle bir edeceğiz. Türkiye Atlantik sisteminden tamamen çıkacak, bu bir devrimdir. Türkiye üretim devrimi yapacak, bu da bir devrimdir. Türkiye tam bağımsızlığıyla ilgili bütün prangaları kaldıracak, NATO’dan çıkacak, bu da bir devrimdir. Amerikan üslerine el konulacak, bu bir devrimdir. Batı’nın bize dayattığı ekonomiyi devireceğiz, bağımsız milli ekonomiyi inşaa edeceğiz ve ‘çiftçilerimiz batacağına bankalar batsın’ diyeceğiz. Bu da bir devrim. Bakın bunların hepsi sistemin mülkiyet ilişkilerine ve sistemin siyasi ilişkilerine doğrudan meydan okuyan bir programdır. Türkiye bu kaos planına bir devrimle cevap verecektir. En sonunda Amerika’nın karşı devrimiyle, kaos planıyla, Türkiye’nin Milli Demokratik Devrimi veya Üretim Devrimi cephe cepheye gelecektir ve Türkiye bu kaos planını yerle bir edecek.”şeklinde konuştu.

“AK PARTİ, MHP VE VATAN PARTİSİ’NİN BERABER TÜRKİYE’Yİ YÖNETMESİ LAZIM”

Ak Parti’nin bu zorlu süreci tek balına götüremeyeceğini vurgulayan Perinçek, “Ak Parti halkı birleştirecek bir hükümet kurmalı. Bunu yapmak zorunda. Biz ona yapma yolunu göstereceğiz. Çünkü Ak Parti Türkiye’nin önemli bir gücü, şu anda hükümette ve olumlu yönleri var Amerika’ya direniyor, Milli Savunma Sanayisi inşa ediyor, Türkiye’nin güvenliği için Irak’ın kuzeyindeki Amerika’nın hakim alanlarına giriyor. Soçi zirvesi yapıyor. Ak Parti’nin eleştirdiğimiz yönleri var ama bir de olumlu yönleri var. En önemlisi Ak Parti Amerika’ya karşı olan cephenin içinde ve Türk devleti ve hükümeti o cepheni içinde. Hükümeti terk ederek direnmeniz çok zor. Hükümeti düşmana bırakarak devam edemezsiniz. Onun için Ak Parti’nin yönettiği devlet mevzileri, direnmemiz bakımından tarihi önemde. Ak Parti burada kilit partidir. Aynı zamanda Ak Parti’yi yıkma planı gündemdedir. Dolayısıyla Ak Parti ve ve Tayyip Erdoğan Amerika’ya direnmek zorunda. Direnmeye de başladı, Türkiye Ak Parti’nin de başında olduğu dönemde, 15-16 Temmuz’da FETÖ’yü ezdi. Yani Gladyo’yu devletin içinden temizledi. Ak Parti’de bir cevher var. Dayandığı sınıflar demek ki Amerika’yla menfaati birleşmeyen sınıflar. Ak Parti’nin yanlışlarını düzeltmesi, Suriye yanlışlarını düzeltmesi, Kırım yanlışlarını düzeltmesi, ekonomideki yanlış siyasetlerini düzeltmesi için Ak Parti’ye yardımcı olacağız. Ak Parti’nin karşı tarafa gitme şansı yok. Kendi içinde bölünmeler oluyor, karşı tarafa geçişler oluyor ama o da iyi oluyor. Ak Parti temizleniyor. Onun için burada Vatan Partisi’nin izlediği siyaset çok çok önemli. Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi’nin beraber Türkiye’yi yönetmesi lazım. Aynı masa etrafında oturup, kararları birlikte alması lazım. Kırım, Suriye, Azerbaycan, Karabağ ile ilgili kararları birlikte alması lazım. AK Parti iktidarı paylaşmak zorunda, ipaylaşmazsa iktidarı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Bunları iktidar meraklısı olarak söylemiyoruz. Ülkenin zorluklarının altına omuzlarımızı sokuyoruz. O zorlukların altına giriyoruz.”ifadelerini kullandı.

“DEVLET BAHÇELİ’NİN KONUŞMASI TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ TARİHİNE GEÇECEK BİR KONUŞMADIR”

Perinçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 19 Ekim 2021 tarihinde partisinin grup toplanısında yaptığı konuşmayla ilgili, “Gerçek bir Türk milliyetçisinin konuşmasıdır bu. Tehdidi bir kere net görüyor Devlet Bahçeli ve söylüyor: başta ABD ve NATO bize siper kazıyorlar. Uzun zamandan beri MHP görüyor bunu. Gördüğü için Meral Akşenerleri ABD harekete geçirdi ve MHP’nin içinden koparttı. İşte bu MHP’ye yapılan operasyondur. Meral Akşenerler Amerika’ya karşı direnen MHP’yi böldü, bir parçasını getirdi HDP ve PKK’nın yanına yerleştiriyorlar. Ama şuanda çok daha önemli bir tavır var. Bu tehtite karşı Sayın Bahçeli, Türkiye’nin mütteffik potansiyelini ortak çıkarlar temelinde izah ediyor. Devlet Bahçeli’nin bugün gerçekleştirdiği grup toplantısı, Türk Milliyetçiliği tarihine geçecek bir konuşmadır. Bu aynı zamanda MHP’nin ötesinde Ak Parti’ye de güvenmemizin gerekliliğini gösteriyor. Çünkü kuvvetler tecrübeleri içerinde belli tavırları görüyor. Ak Parti ABD’ye direndiği için, MHP’de ABD’ye direndiği için MHP’den insanlar çekildi ve koparıldı. Şimdi Ak Parti’den de kendi statikosunu değiştiren ve Türkiye’ye yönelik kaos planlarına karşı çok daha kararlı ve hükümet katında da milli direnme ekonomisi gibi adımları bekliyorum. Türkiye öyle bir kanala girdi.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.