Dolar 31,1956
Euro 33,8308
Altın 2.038,69
BİST 9.062,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 22°C
Açık
Adana
22°C
Açık
Per 22°C
Cum 21°C
Cts 20°C
Paz 19°C

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta!

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta!
19 Eylül 2022 15:32
A+
A-

Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun çağrısı ile 150 kitle örgütünün destek verdiği ‘Büyük Aile Buluşması’nda binlerce aile Saraçhane Parkı’nda bir araya geldi. Kadın-erkek, 7’den 77’ye tek yürek olan vatandaşlar, ‘Aileyi, çocukları, gençleri ideolojik bombardımandan koruyacağız.’ dedi

Emperyalist merkezlerden ülkemize yönelen LGBT dayatmasına karşı aileler, ellerinde Türk bayrakları ile alana çıktı. Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun çağrısı ile 150 kitle örgütünün düzenlediği “Büyük Aile Buluşması”nda on binler bir araya geldi. Sosyal medyadan yürütülen kara propagandaya alanda kadınlı erkekli 7’den 77’ye her kesimden gelen vatandaşlar tek yürekle yanıt verdi. Alandaki ortak kaygı Türk bayrağında ifadesini buldu. Aileler, Batı’dan gelen LGBT dayatmasına dur dedi. Kürsüdeki konuşmaların ortak noktası ise artık fitilin ateşlendiği oldu. Yağmur yağsa da, rüzgar esse de çelik zinciri kıramadı. Konuşmaların ardından katılımcılar, Saraçhane’den Beyazıt Meydanı’na yürüdü. Beyazıt Meydanı’nda Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu Başkanı Kürşat Mican, manifestoyu açıkladı. 

133

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 2

233

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 3

KÜRESEL OYUN KURUCULARINA HAYIR

Bahadır Yenişehirlioğlu/ Oyuncu

Bu milletin kadim değerleriyle, kutsallarıyla, bayraklarıyla, ezan sesleriyle var olacağını ve kendi değerler manzumesini koruyacağının altını çizmek için bir araya geldik. Ailelerimiz bizim için değerlidir. Hiçbir küresel gücün bu değerleri tarumar etmesine, bu hayatta olduğumuz sürece izin vermeyeceğiz. Siyasilere buradan bir gönderme yapmak üzere bir araya geldik, küresel oyun kurucularına hayır dediğimizi göstermek için bir araya geldik. Çocuklarımız, ailemiz, kutsalımız, vatanımız üzerine oynanan oyunlara hayır demek için bir araya geldik.

333

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 4

433

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 5

BU BULUŞMA YENİ DÖNEMİN İŞARETİ

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı:

Bugün tarihi bir buluşmaya tanıklık ediyoruz. Yepyeni bir dönemin işaretidir buluşma. Farklı kesimlerden derdi çocuklarımızı, gençlerimizi, toplumumuzu korumak olan binler Türk bayrağa altında bir araya geldik. İşte Türkiye gerçeği budur. Feminist yürüyüşlerde, onur yürüyüşlerinde sokağa çıkanlara bakıyoruz. Mor bayraklar var. Renkli renkli gökkuşağı bayrakları var. Bir tane Türk bayrağı yok! Bir yerde özgürlük mücadelesi, insan hakları mücadelesi verilecekse yabancı devletlerin fon yağdırdığı, markalaştırdığı bayraklarla verilmez, ABD’nin büyükelçiliğine astığı bayrakla verilmez. Türk bayrağını ellerinden bırakanlar emperyalizmin siyasi, kültürel saldırısının kaçınılmaz olarak bir parçası olurlar. Bugün yaşanan da odur. Çocuklarımızın, gençlerimizin üzerine ideolojik bombalar yağdırılıyor.  İstiyorlar ki çocuklarımızın gençlerimizin hiçbir değeri olmasın hiçbir aidiyeti olmasın, vatansız olsunlar, milletlerinden kopsunlar, ailelerinden kopsunlar, cinsiyetlerine yabancılaşsınlar. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu dayatmaya dur diyoruz. Eğer iki yaşındaki çocuğun cinsiyetiyle oynuyorsanız bu apaçık bir dayatmadır. Eğer çizgi filmlere, çocuk kitaplarına eşcinselliği, uyuşturucuyu sokuyorsanız bu apaçık bir dayatmadır. Çocuklarımızın cinsiyetiyle oynanması apaçık bir istismardır. İstanbul Sözleşmesi’nde kadın şiddetini kullanarak LGBT’yi dayattılar. İstanbul Sözleşmesi’nden çıktık önümüzde daha büyük mücadeleler var. Milletçe kenetlenerek bu dayatmayı dağıtacağız. Batı’da bile isyan başladı. Yeni bir dünya kuruluyor o dünya bizimdir.

533

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 6

633

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 7

CKD GÖREVE ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Kadınları Derneği GYK üyesi Av. Elif Eskin:

Ülkemizin yetiştirdiği değerli bilim insanlarımız! Doğal olmayan ideolojik ‘cinsel kimlik inşasına’ karşı sesinizi yükseltin. Bilimsel bilgi ile toplumu aydınlatın.

Anne babalar ve öğretmenlerimiz! Uyuşturucuya karşı olduğu gibi LGBTİ dayatmasına karşı da uyanık olun. Çizgi filmlerden masal kitaplarına kadar uzanan bu ideolojik ve kültürel saldırıdan çocuklarımızı ve gençlerimizi koruyun.

Alnında ışığı ilk hisseden olarak sanatçılarımız! Gençler sizi takip ediyor, ‘rol model’ alıyor. Onları bu çürümeye, yozlaşmaya karşı uyarın. Örnek yaşamlarla yollarını aydınlatın. Gençleri normalden sapmaya özendirenlere ise diyoruz ki: Bırakın o LGBTİ bayraklarını elinizden! Türk sanatçısına yalnızca ay yıldızlı Türk bayrağı yakışır.

Bazı Kent Konseylerinde ‘LGBTİ çocuklar vardır’ diye 23 Nisan afişleri hazırlayacak kadar bu ideolojik ve kültürel saldırının esiri olanlar! Küçücük bir çocuğun cinsiyet değiştirme gibi bir konuda nasıl bir özgür iradesi olabilir? Kendinize gelin! LGBTİ çocuk yoktur, istismara uğramış çocuk vardır! Ardından pedofili gelir, ensest gelir. Bayramlarımızı da çocuklarımızı da kirletmeyin.

LGBTİ dayatması kendisine en çok da kadın hareketi içinden alan açmaya çalışmaktadır. Kitle ve meslek örgütlerinde neredeyse arkasına LGBTİ takılmadan kadın – erkek eşitliği konuşulamaz hale gelmiştir. Emekçi kadınlar günümüz dahi bu çürümüş anlayış tarafından yozlaştırılmaya çalışılmaktadır. Bütün kadın kitle örgütlerini bu dayatmaya karşı durmaya davet ediyoruz!

733

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 8

833

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 9

GENÇLİĞİ BÖLMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar:

LGBT dayatması geleceğimize karşı işlenen bir cinayettir! Bizi kör kuyulara atamazlar. Türk gençliğini “LGBT aktivisti” yapamazlar. Ellerinde tuttukları gökkuşağı şemsiyesini gökkube sanmasınlar. Batı onların ellerine bir şemsiye verdi, bir bayrak verdi. Bütün dünyayı o şemsiyenin altında yaşıyorlar. O şemsiyenin altından değerlerimize, cinsiyetlerimize, çocuklarımıza, insanlığa saldırıyorlar.

Sosyal medyası, siteleri, kitapları, filmleri, yazılarıyla hayatımızın her alanında karşı karşıya olduğumuz bu saldırı şimdi üniversitelerimizi kuşatmak istiyor. Üniversiteler bilim yuvasıdır. Üniversitelerde öğrenci kulüpleri gençliğin yeteneklerini keşfetmesi, bilimsel araştırma yapması amacıyla kurulur. Üniversitelerde LGBT kulüpleri hangi amaca hizmet etmektedir? ABD emperyalizmi daha önce Türk Gençliğini etnik ve mezhepsel olarak bölmeyi denedi başaramadı. Sağ sol diye bölmeye çalıştı başaramadı. Şimdi cinsel kimlik siyasetiyle bölmeye çalışıyor başaramayacaklar. AB ve ABD’den fonlanarak üniversitelerimizde LGBT dayatmasının aracı olan kulüplere izin vermeyeceğiz. Var olan kulüpler de derhal kapatılacak!

Kadını erkeğe erkeği kadına düşman eden, insanı insana yabancılaştıran, bu dayatma; nefretin ve şiddetin kol gezdiği bir dünya kurmak istiyor. Örnek aldıkları Batı’ya bakın gün geçtikçe eriyor, çürüyor, insanlık onuru ayaklar altına alınıyor.

Biz ise insanın insanca yaşacağı, mutluluğu ve erdemleri paylaşacağı bir dünyayı kurmak istiyoruz. Davamız insanlık davasıdır. Milletimiz müsterih olsun Türk Gençliği görevinin başında. Türk Gençliğinin mayasını bozamazlar milyonlarca lira akıtarak bir gençlik yaratmaya çalıştılar. Hani nerede o gençlik? Batının gençliği yok! Türkiye’nin çelik iradeli gençliği var. Annelerle babalarla, çocuklarla gençlerle, kadınıyla erkeğiyle onurlu başı dik yaşayan yaşacağız, insancıllığın dünyasını kuracağız.

933

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 10

 ‘ALTERNATİF İÇERİKLER ÜRETELİM’

Ersin Çelik / Gazeteci Yazar

Çocuklar burada, aileler burada. Dünden beri ortalığı ayağa kaldırdılar. Siz buraya geldiniz çok büyük bir adım attınız. Bu yürüyüş bütün ülkeye dalga dalga yayılacak. Sadece Türkiye sınırları içinde kalmayacak. Avrupa’daki ülkeler LGBT dayatmasından isyan ediyorlar. Bir psikolog eşcinsel eğilimleri olan bir çocuğu tedavi edemiyor, diplomasını iptal ediyorlar. Bu yürüyüş bütün toplumlara sirayet edecek asıl ondan korkuyorlar. Sosyal medya mecraları, dijital platformlar LGBT ideolojisinin merkezidir. Bir kimse Netflix izliyorsa LGBT dayatmasının dünyasına girmiş demektir. Biz de onların silahları ile karşılık vermeliyiz, içerik üretmemiz gerekiyor. Gençlerimizin çocuklarımızın izleyebileceği programlar çekmeliyiz. Bugün enseyi karartmamız gerektiğini bir kere daha gördüm. Kimse çocuklarından evlatların vazgeçmesin.

1033

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 11

1133

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 12

 ‘TÜRK TOPLUMU İÇİNDE GÜVENDEYİZ’

Dr. Şöhret Karaduman / Sosyolog

İki sene önce Türkiye’ye geldim, 44 sene, ABD ve Almanya’da yaşadım. Benim yaşadıklarımı çocuğumun yaşamasını istemedim. Aile, değerlerimiz önemli. Burada buna sahip çıkacak bir milletim, ümmetim olduğunu bildiğim için buraya geldim. Bizim kültürümüzde çocuklarımızdan ayrılmıyoruz. 18 yıl boyunca Almanya’da bu travmayı yaşamış insanlarla çalıştım. Bazen bunun geri dönüşü olmuyor. Türkiye, kendi içinde ailesine ve değerlerine sahip çıkan bir toplum olduğu için kendimi güvende hissediyorum. Burada sizi gördüm ve aldığım kararın da ne kadar doğru olduğunu anlıyorum.

1233

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 13

1333

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 14

BU MİLLET OYUNA GELMEZ

Dr. Mustafa Berker

Bugün bu manzarayı, bu güzelliği görünce insanın içinde öyle duygular uyanıyor ki, ifade etmek mümkün değil. Bu millet böyle oyunlara gelmez.

1433

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 15

1533

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 16

KARA PROPAGANDAYA TEPKİ

Sosyal medyada miting nefret suçu iddiası ile hedef alındı. Düzenleyicilerin mitingin sonunda açıkladığı ortak bildiride bu iddialara tepki gösterildi: “Haklı talebimizi ‘nefret söylemi’ diye saptırmaya çalıştılar. Üstüne basa basa LGBT Dayatmasına karşıyız dememize rağmen bizi LGBT bireylerle karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Tekrar tekrar söylüyoruz; biz LGBT bireylerini hedef almıyoruz. LGBT Dayatmasına karşı duruyoruz. Tek bir insanın kılına zarar gelsin istemeyiz.”

Beyazıt Meydanı’nda Platform Başkanı Kürşat Mican tarafından okunan manifestonun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

1633

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 17

 ‘AİLEYİ GÜÇLENDİRELİM’

Prof. Dr. Sefa Saygılı

Cinsel sapkınlıklar, LGBT akımları ile bütün ülkemize yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Artık gençlerimiz tehlike altında. Biz eşcinsel insanlarımıza karşı değiliz. Onlara yardım etmek istiyoruz. Bizim karşı olduğumuz LGBT’nin dayatılması, ideoloji haline getirilmesi, görünür hale getirilerek toplumu esir almasıdır. Ailelerimiz ne kadar güçlü olursa bu akımlar yer bulamayacak.

1733

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 18

1833

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 19

 ‘ÖRNEK YOUTUBERLAR YARATALIM’

Sertaç Abi/ Youtuber

LGBT, K-pop dayatmasının merkezi Youtube. Youtube izlemede dünyada ilk üçe girdik. Çocuklara, temiz ve örnek olabilecek Youtuberler çıkaramazsak neslimizi kaybetmeye devam edeceğiz. Bunu engelleyemeyeceğiz. Çocuklar Youtuberları örnek alıyor. Koşulsuz bir şekilde kabul ediyorlar. Karanlığa sövmek, kapatalım ve yasaklayalım demek yerine, yıllarca bunu yaptık ama başarılı olamadık, kendi dijital mahallemizi kuralım. Temiz faydalı içerik üreten kanallar açmamız gerekiyor.

1933

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 20

2033

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 21

ŞEYTANIN OYUNUNA KARŞI BİRLİKTEYİZ

Mustafa Sabri Beşer/ Gazeteci Yazar

Burada insanlığın yaratılışı karşısında Allah’a isyan edip hamd olsun ki, yarattığın kulların bir kısmını yoldan saptıracağım. Onları olunmaz isteklere sürükleyeceğim. Yarattığın kullarını bozmayı emredeceğim diyen şeytanın oyunlarını bozmak için bir aradayız. Allah’ın yarattığı fıtratı bozup kadını erkek erkeği kadın yapmaya çalışan şeytanın oyuncağına alet olmuş LGBT lobilerine karşı meydanı boş bırakmadığımızı göstermek için buradayız. Bugün çocuklarımıza, ailelerimize, yavrularımıza, fıtrata, ahlaka, vicdana sahip çıkma günüdür. Burada bir söz verelim LGBT dayatmalarına bundan sonra çocuklarımızı teslim etmeyeceğiz. Sesimiz her zaman onlardan gür çıkacak. Duruşumuz onlarınkinden kavi olacak. Mücadelemiz onları dayatmalarından vazgeçirecek, yıldıracağız.

2133

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 22

2233

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 23

 ‘ARTIK SAHADAYIZ’

Abdurrahman Uzun/ Gazeteci Yazar

Sosyal medya platformlarında bu LGBT Platformlarıyla ilgili en ufak bir eleştiride engelleniyorduk. Bir gün halk sokağa inecek dedik. Bizim kırmızı çizgimiz ailedir. Saraçhane’de bu işin fitili ateşlendi. Hangi mecrayı engellerlerse engellesinler bu millet sahaya inecek. Biz ailemizi güçlü tuttuğumuz sürece bu mobbingler ters tepecektir. İyi ki varsınız, bu ülkenin bu coğrafyanın değerlerine sahip çıkanlar olduğu sürece kimse bizi yıkamayacak. Akif “Bir araya gelmemiz lazım” diyor. Gönüllerin, toplumun bir araya gelmesi lazım. Bir araya gelirsek bizi toplar yıkamayacak.

https://f9049d193a3eb20302a61ccbd2d6e597.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

2333

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 24

2433

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 25

KÜRESEL GÜÇLERE İZİN YOK

Tuğrul Salmanoğlu

Hayatımız da ölümümüz de alemlerin rabbi olan Allah içindir. Bütün siyasi hesapların ötesinde mahşer günü Allah’a verilecek bir hesabım var. Bu millete küresel güçler tarafından operasyon çekilmesine müsaade etmeyeceğim. Bu milletin LGBT operasyonu ile İslamsızlaştırılmasına, ailesinin yıkılmasına, gözbebeğimiz olan çocuklarımızın alınıp başka başka kalıplara sokulmasına izin vermeyeceğiz. Bu millet Viyana önlerine LGBT ile gitmedi, bu millet Çanakkale’yi LGBT ile savunmadı, Milli Mücadeleyi de sağlam aile yapısı ile Allah’a ve Resul’üne bağlılığı ile kazandık. LGBT derneklerinin dışarıdan nasıl fonlandığına bakarsanız, ne kadar ciddi bir planın yürürlükte olduğunu görürsünüz.

2533

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 26

2633

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 27

 ‘MÜSLÜMANLAR İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI’

Tuğçe Kazaz

Artık Müslüman için sadece ibadet etme dönemi değil. Artık Müslüman için uyanma, harekete geçme, iradesini ortaya koyma, duasında kınamasında dik duruşunda, içinden kınıyarak, dışından söyleyerek savaşma zamanı. Şunu anlamalıyız, bu savaşılan unsurlardan biri için buradayız. Hiçbir şekilde LGBT bireyleri ve onların tercihlerini hedef almayacağız.

2733

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 28

2833

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 29

 ‘AYNI AMAÇ İÇİN BİR ARADAYIZ’

 Kürşat Mican/ Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu

Sizler burada her fikirden her görüşten insanla bir araya geldiniz. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Alevi, Sünni her görüşten insan, küresel emperyalist lobisi çocuklarımızı ağına düşürerek bizden almasın, aile yapımızı dinamitlemesin diye burada. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

2933

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 30

3033

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 31

ALANDAN NOTLAR

* Kürsüden 25 bin kişinin alanda olduğu söylendi. Alan kadın ağırlıklıydı.

* Alana farklı bayraklar satmak için gelen satıcılar alınmadı. Alanda yalnızca Türk bayrağı vardı.

* Sanatçı Yusuf Goncagül verdiği konserde Aşık Veysel, Barış Manço, Cem Karaca, Yahya Kemal Beyatlı’dan eserler seslendirdi.

* Eylem sırasında katılımcılar #LGBTDayatması etiketiyle paylaşım yaptı.

* Sunucu kürsüden hedefin LGBT bireyler değil, LGBT dayatması olduğunu sık sık söyledi. Alandaki vatandaşları nefret söylemi ve kışkırtmalara karşı uyardı.

* Eylem vatan hassasiyeti vardı. Alan Türk bayrakları ile donatıldı. Kürsüden ailesine, milletine sahip çıkan vatandaşlara yerlere çöp atmamaları uyarısında da bulunuldu.

https://f9049d193a3eb20302a61ccbd2d6e597.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

3133

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 32

3233

LGBT dayatmasına karşı aileler ayakta! - Resim: 33

TAŞINAN DÖVİZLER

LGBT Propaganda ve Dayatmasına Dur De, Cinsiyetsiz Toplum Projesine Dur De, Küresel Çetelerden Aileni ve Neslini Koru, Aile Medeniyetimizin Temeli Aileyi Korumak Milli Güvenlik Meselesidir, Bireylere Yönelik Her Türlü Nefrete-Şiddete-Dayatmaya Karşıyız, LGBT Kirli Elini Çocuklarımızın Üzerinden Çek, Kulak Ver Bu Sese Aile Hedefte! Aileye Savaş Açanlara Geçit Vermeyeceğiz, Değerlerimizle Değerliyiz, Ailenden Vazgeçme, Çocukların Masumiyetini Küresel Çetelere Teslim Etme, Küresel ve Emperyalist Örgütler Çocuklarımızdan Uzak Dur,  Anne, Baba, Evlatla Hep Mutlu Yarınlara, Anne + Baba + Çocuk = Aile, Aile Hedefte Başını Çevirme, Çocukların İçin Sesini Yükselt, Toplumsal Çürümenin Karşısında Ailene Sahip Çık, Torunlarının Yaşam Hakkını Elinden Almaya Çalışanlara Dur De, İnsanlık ve Çocuklar için LGBT Dayatmasına Dur De, Dünya Görüşlerimiz Farklı Derdimiz Aynı LGBT Dayatması.

3333

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.