Dolar 31,0391
Euro 33,6226
Altın 2.032,18
BİST 9.374,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 21°C
Açık
Adana
21°C
Açık
Paz 19°C
Pts 19°C
Sal 21°C
Çar 22°C

Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek!

Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek!
27 Kasım 2022 12:48
A+
A-

Kurultay kürsüsünde binlerce kişiye seslenen Perinçek, Vatan Partisi’nin sadece rota çizen değil, programını hükümet mevzilerine getiren parti olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek! Kahramanlar Vatan Partisi'ne

Vatan Partisi 11. Amiral Soner Polat Genel Kurultayı yapıldı. İşçi, çiftçi, köylü, esnaf ve sanayici, üreten tüm kesimler kurultayda yerini aldı. Kurultay’da oy birliğiyle Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, cumhurbaşkanı adaylığına seçildi. Kurultay’da konuşan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Türk halkına ve Amerikan emperyalizmine karşı mücadele eden dünya devletlerine seslendi. “Aslanlara selam olsun” diyen Perinçek, Türkiye’nin bugün en büyük gerçeğini NATO generallerinin hapislerde olması olarak niteledi: “NATO Türkiye’de ancak mezarlarda olabilir. NATO’dan çıkacağız. ABD’ye meydan okuyoruz, o namluları kıracağız”. Perinçek, konuşmasında üreticilerin kamburlaştıran sistemin Üretim Devrimiyle aşılacağını vurguladı. Türk halkına “Vatan Partisi’ne güvenin” çağrısında bulunan Perinçek, “Bu kurultayda önümüzdeki dönem Türkiye’yi yönetecek hükümet başkanını belirleyeceğiz. Kahramanlar Vatan Partisi’ne gelsin, korkaklar gelmesin.” diye konuştu.

KURULTAY ÜÇ GÜN SÜRECEK

Raporların tartışılacağı, fikirlerin ortaya atılacağı, tespitlerin yapılacağı, çözümlerin üretileceği “Güçlü Devlet Üreten Millet” kurultayı üç gün sürecek. Kurultay’ın ilk gününde sabah erken saatlerde Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından Vatan Partisi üyeleri Ankara Arena Spor Salonuna akın etti. Ellerinde Türk bayrakları ve parti flamalarıyla salonda yerlerini alan partililer, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Öncü Cesur Doğu Perinçek”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi”, “Kadınlar Partiye Parti İktidara”, “Yükselen Asya omuz omuza”, “Çalışan Kadın Üreten Türkiye” sloganları attı. Salona; “Gençlik Burada 40 Yılın Sigortası”, “Arıcılar hakkı olan şekeri istiyor”, “Köyümüz 201 dede mirasıdır satılamaz”, “Hürriyet Göçmen Köyü, Ziraat Bankasından senetle alınmıştır, satılamaz”, “Kartvizit geçmez rüşvet işlemez, torpil sökmez, atamada liyakat”, “Mor zehirlenmeye hayır, yaşasın Cumhuriyet kadını”, “Kulun adaleti şaşar, Allah’ın adaleti şaşmaz”, “Sıhhiye sosyete pazarı direnişimizde yanımızda olan, Vatan Partisi’ne minnettarız”, “Balaban aşireti toprağını istiyor” pankartları asıldı.

ONLARCA MESAJ

Divan Başkanının konuşmasının tamamlanmasıyla salonda bulunan konuklar selamlandı. Gelen mesajlar okundu. Tuana Halk Dansları Topluluğunun gösterisi yapıldı. Büyük bekleyiş sona erdi, Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek sahneye çıktı. Parti üyeleri alkışlar, ıslıklarla “Öncü cesur Doğu Perinçek” sloganlarıyla Genel Başkanlarını karşıladı. Perinçek’in konuşması defalarca sloganlarla bölündü.
Perinçek şöyle konuştu: “Ankara’da bütün dünyaya sesleniyoruz. Bütün dünyamızın emekçi halklarına, mazlum milletlere, Asya’sına 7 iklime Ankara’dan sesleniyoruz. Yeni bir dünya kuruluyor.

SURİYE DEVLETİ KAHRAMANCA SAVAŞIYOR

“Dolar saltanatı, ABD haraç sistemi yıkılıyor. ABD’nin dünyaya bu haraç sistemini dayatan silahlı kuvvetlerinin karşısında, onu dengeleyen, korkutan büyük silahlı güçler tarih sahnesine çıktı. Suriye ABD emperyalizmine karşı 12 yıldır, Beşar Esad Başkanın önderliğinde kahramanca savaşıyor. Onları buradan selamlıyoruz. Rusya’nın Ukrayna sathında Amerikan emperyalizmine ve 20 Atlantik ülkesine karşı savaşını buradan, Ankara’dan aslanlara selam gönderiyoruz. Tayvan boğazında, Pasifik’te, ABD emperyalizminin ve yandaşlarının tehditlerine karşı dimdik ayakta duran Çin Halk Cumhuriyeti ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyetini Türkiye’den aynı davanın mensupları olarak yürekten selamlıyoruz. Latin Amerika kahramanları, Venezuela, Küba ve tüm ABD emperyalizmine kafa tutanları selamlıyoruz.

İNSAN ODAKLI SİSTEM

“Gelen yeni dünya, kapitalizm içinde dengelerin değişmesi veya bir emperyalist ağanın hegemonyacılığının sonunun gözüktüğü, Batı tepelerinin arkasından karanlıklara gömülmekte olduğu bir sürecin dönemindeyiz. İnsan odaklı bir sistem geliyor. İnsanlığın bütününü hedef alan emperyalizme karşı insancıllığın bayrağını yükselen Milli Demokratik Devrimler halkçılık, kamuculuk, devletçilik geliyor. O zaferlerin eşiğinde, bu kurultayımızı topluyoruz. Türkiye zincirlerini kırıyor. Atlantik, Amerikan zincirlerini, NATO zincirlerini kırıyor.

NATO’NUN YERİ TÜRKİYE’DE MEZARDIR

“Türkiye’nin bugün en büyük gerçeği! Hapishanelerde NATO generalleri yatıyor. ABD’nin yeraltı örgütlerini 15-16 Temmuz gecesi Türk ordusunu ayağa kaldırarak seferber ederek, ezdik. NATO generalleri meydanlarda öldü, öldürülmeyenler de hapse tıkıldı. En büyük gerçek budur! Ak Parti hükümetinin bir yetkilisi çıkmış; NATO Türkiye’de altın çağını yaşıyor demiş. NATO Türkiye’de ancak mezarlarda olabilir. NATO’nun Türkiye’de yeri yalnız mezardır. Toprağın altıdır yeri… NATO’yu Türkiye’de toprağın altına gömmeye yemin ediyoruz. Ekmeğimiz için işçimiz için üreten birleşen Türkiye’yi kurmak için üretmek için NATO’yu mezara gömeceğiz. NATO bizim ekmeğimize işçimize göz koyan yılandır, şeytandır. O büyük şeytanı gömeceğiz… Ona karşı mücadele eden İran’ın aslanlarını da selamlıyoruz.

TÜRKİYE’YE DEVRİM DAYATILDI
KESİN ZAFER ZAMANI

“Türkiye devrime gidiyor. Türkiye’de Atlantik sistemi bitmiştir. 80’de kurdukları dünya ekonomisiyle bütünleşme adını verdikleri Türkiye’yi borca sürükleyen sistemleri bitmiştir. Türkiye’yi bölme, Türkle Kürt’ü karşı karşıya getirme, PKK’yı silahla besleme, FETÖ’yü üzerimize sürme çabalarının sonu geliyor. Türkiye bu süreçten devrimler çıkıyor. ABD bize devrimi dayattı, ekonomisiyle siyasi planları, komplolarıyla Türkiye’ye devrimi dayattılar ve biz o devrimi yapıyoruz.
“Türk ordusu içinden 25 bin subay temizlendi. 30 bin polis temizlendi. 14 bin yargı mensubu temizlendi. 130 bin kamu görevlisi temizlendi. Bu bir devrim sürecidir. Türkiye devletiyle ve milletiyle bu sistemin duvarlarını zorluyor. Bizim büyük geleneklerimiz var, devrim yapan milletiz biz. 200 yıldır emperyalizme karşı savaşıyoruz. Bu süreci üretim devrimiyle kesin zafere ulaştırmanın zamanı gelmiştir. Kurultayımız bu zamanda toplanmıştır.

ALIN TERİMİZ ÜLKEYE GELECEK

“Üretim devrimi diyoruz, Türkiye’nin sorunları artık devrimlerle çözülür. Öyle tedbirlerle değil. Türkiye üreticileri buradan size sesleniyorum; sizin alın terinizle yaratılan servetler, 500 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Yumruğumu vurarak söylüyorum. Bu iş yumrukla çözülecek. O para devrimci tavırlarla Türkiye’ye gelecek.
“4 ayda yüzde 400 banka kazançları artmış. Geçen üç ay içinde banka karları 53 milyar TL. Bir sene sonra 286 milyar Türk lirası. Yüzde 400 artmış. O artarken çiftçi bankalara borcunu ödeyemiyor. Traktöre haciz geliyor ama banka karları artıyor. Kanun değişikliği yaparak 250 milyar artışı ki bunu 4’le çarpın. 1 trilyonu halkın kaynağı haline getireceğiz. Ucuz mazot, benzin, gübre, tarım ilacı için ucuz enerji için… Rusya’da İran’da dostlarımız var. Atlantikçi hükümetler o komşulara sırtını çeviriyor. BM’de kalkıp utanmadan ABD ile parmak kaldırıyor. Milli hükümette o parmaklar Asya için Afrika için Latin Amerika için kalkacak. ABD için kalkmayacak bütün dünyaya söz veriyoruz.

TÜPRAŞ PARAYI CEBİNE İNDİRİYOR

“TÜPRAŞ geçen yıl 30 milyar Türk lirası kar etmiş. TÜPRAŞ’ın bu karının 25 milyarını kamu kaynağı haline getirelim. TÜPRAŞ, Rusya’dan ucuz enerjiyi alıyor. Sonra bizim tüketicimize dünya piyasa fiyatlarından veriyor. 1 buçuk milyar doları cebine indiriyor. İndiremeyecek! Faiz karları. Tarikat rantçılığı, dolar borsa vurgunculuğuna son vereceğiz. Sıcak para komisyonculuğuna ihale rantçılığına, tefeci gelirlerine son vereceğiz. Bu kaynakları Türk milletinin kaynağı haline getireceğiz. Türkiye’de elektrik üretim ve dağıtımı kamu eliyle yapılıyordu. ABD dayatmasıyla özelleştirdiler. DEDAŞ gibi şirketlere imkanlar sundular. Türkiye’nin her yerinde bunlara son vereceğiz. Elektrik üretimi ve dağıtımı Cumhuriyet Türkiyesindeki gibi kamu eliyle yapılacak. Köylümüz ferahlayacak.
“Türkiye’de herkes yolsuzluktan söz ediyor. Ak Parti teşkilatları, ‘biz gidiyoruz’ diyorlar. Arıcılarımızdan kuvvet alan TAHAP Başkanı milyonlarca lira para topluyor. ‘Şeker vereceğim’ diyor, 9 ay para topluyor. Sonra şeker yok. Paraları ceplere indirdiler. Arıcılar, cumhurbaşkanı başdanışmanlarıyla görüşüyor; ‘minareyi çalan kılıfını hazırlar’ diye yanıt veriyorlar. Hiç kimse minareleri çalamayacak, önümüzdeki süreçte. Hani bunlar Müslüman’dı. Onların devrinde minareler çalınıyor. Hiç kimse kılıf hazırlamasın’ Üreticilerin milli hükümeti döneminde çalınmayacak!

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI
ATATÜRK’ÜN ÇANKAYASINA

“Özel mahkemeler kuracağız, üç ayda bu mahkemelerde soruşturmalar tamamlanacak. 6 ayda hükümler verilecek. Kamudan çalınan kaynaklar, halkın kaynağı olacak. Devletin israfına son vereceğiz, cumhurbaşkanlığı makamı Külliye’den Atatürk’ün Çankaya’sına taşıyacağız. Devlet büyük israf içinde. İhtişama, şatafata, saltanata son veriyoruz!
“Ürettiklerimizin yüzde 30’unu yağmalanan kaynaklara el koyarak kamu kaynağına dönüştüreceğiz.Üretim devrimi kavramı moda oldu. Atlantikçiler, Londra’ya koşanlar, Gladyo’nun kraliçelerinden üretim devrimcisi olur mu! Hiçbiri gerekli olan devrimci kararlılıkta değiller. Amerika’dan dileniyorsunuz, Londra bankalarından dileniyorsunuz. Emperyalist sistemin sizi ayakta tutacak parası da kalmadı.
“Aileden kopmak, yeni cinsiyet kimliklerinin içine düşmek… LGBT diyorlar, alfabede harf kalmadı. Sahte cinsiyetler üretmek için harf kalmadı… Kadını kafese atıyorlar. Çürüyen sistem. Bu sisteme karşı önder partiyiz. Bu dayatmaları kabul etmiyoruz. Putin de buna karşı tebrik ediyoruz.

ÇÖZÜMLERİ YOK

“Altılı masa Türkiye’ye ne sunuyor. Türk devletini uyuşturucu işi yapmakla suçluyorlar, Türk ordusunu yalanlarla iftiralarla kimyasal silahla suçluyorlar. Ak Parti’de görüyoruz 2014 yılına kadar gelen sürecin tortularını temizleyemiyor. Gül, Babacan gitti ama hala içlerinde Amerika var. O Amerika ile Ak Parti Türkiye’nin önündeki sorunları çözemez artık! Ak Parti, MHP ve diğer CHP ve İyi Parti tabanındaki vatanseverler Türkiye cephesindeyiz. Orada da doğru rota sorunu var. Doğru kararlar belirleme sorunu var. Yanıt üretmiyorlar. Türk milleti yüzde 47 oranında diyor ki köklü büyük çözümler arıyor. Millet bizi göreve çağırıyor.”
“Çözüm sürecini yerle bir ettik. Terörün silahla çözüleceğini kabul ettirdik. PKK’ya alet olan gençlere sesleniyoruz. Elinizdeki ABD silahlarını yere atın. Analar kucağını açmış, analarınızın kucağına dönün.”

‘ABD’YE MEYDAN OKUYORUZ’

“NATO’dan çıkacağız. NATO’nun Türkiye’deki terör örgütlerinin hayatına son vereceğiz. PKK bitirilecek, Suriye ile işbirliği yapacağız, Irak, İran ve Rusya’yla işbirliği yapacağız. Bölgede teröre son vereceğiz. NATO’nun doğuya genişleme projesini mezara gömeceğiz. NATO üsleri kapatılacak ABD’ye meydan okuyoruz. Yunanistan kıyılarındaki üsler… O üsleri Çankaya’nın tepelerinden kartallar gibi keskin gözlerle görüyoruz. Ama yalnız görmüyoruz, ABD’ye meydan okuyoruz, o namluları kıracağız.”

‘PROGRAMIMIZI HÜKÜMET
MEVZİSİNDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

“Bütün Asya halklarıyla el ele vereceğiz. Bütün insanlığa sesleniyorum. Türkiye’de sizin kardeşiniz, ihanet etmeyecek. Vatan Partisi’ne güvenin, 2014’ten sonra içine girdiğimiz Atlantik sisteminin kırılmasında önder partidir. Türkiye’ye rota çizme partisi olmayacağız. Hükümetleri Atlantik sisteminden koparıp Asya’nın yanına getiren parti olmayacağız, bu programımızı hükümet mevzilerinden hayata geçireceğiz. Bu kurultay Vatan Partisi’nin tarihi koşullarda hükümet olma kararını alma kurultaydır. Arkada kalan 54 yılda, hiçbir zaman iktidara geliyoruz demedik. Ama şimdi bütün dünyaya ilan ediyoruz. Türkiye üretim devrimi sürecine mecburen girmiştir. Vatan Partisi’nin tarih sahnesine çıkacağı zaman gelmiştir.

ATEŞLERDE SINANMIŞ
BAŞKA PARTİ YOK

“Çankaya’nın yolları taşlı, kayalı, dikenli, sarplıklar, zorluklar var. Ama biz Vatan Partisi olarak 7 ateşten geçtik, 77 ateşten geçmeye hazırız. Türkiye’nin ateşlerden geçmiş, ateşlerde sınanmış başka partisi yok. ABD namluları sistemi korumak için namlular o yüzden Doğu Akdeniz önümüzdeki dönemde ciddi tehditlerin meydan okumaların hesaplaşma mekanı olacak. O denizlerin kıyılarında yaşayan kadim halklar olarak bu kadim topraklardan ABD…

‘TÜRK MİLLETİNİ ZORLUKLARA
KARŞI AYAĞA KALDIRACAĞIZ’

Kurultay’da, katılan delegelerin oy birliğiyle Vatan Partisi cumhurbaşkanı adayı olarak Doğu Perinçek belirlendi. Perinçek, resmi olarak ilan edilen ilk cumhurbaşkanı adayı oldu. Perinçek, teşekkür konuşmasında şunları kaydetti:
“Değerli delegeler burada anlattıklarımızı başaracak birikimimiz var. Vatan Partisi olarak sorumluluk ve görev üstlenmeye hazırız. Arkamızda bıraktığımız tecrübeler, o tecrübeler de kazandığımız büyük miras, göğsümüzdeki iman, bilinçlerimizdeki ışıkla, insanlığa sadakat yeminleri ederek, Türkiye’nin önündeki zorluklardan başarıyla çıkarız.

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ SİGORTALADIK’

“Biz kabine kurmayacağız, hükümet kuracağız. Sizin bana verdiğiniz göreve çok teşekkür ederim. Vatan Partisi’nin en büyük başarısı Türkiye’nin geleceğini sigortalamış olmasıdır. En büyük eseri yarattığı devrimci gençliktir. Biz öyle bir gençlik yarattık ki bütün Türk milleti ve insanlık rahat uyuyabilir. Çünkü Türk devriminin bayrağını ayakta tutacak, üretim devrimini başaracak, Türkiye’nin önünde sorumluluk alacak gençlik yarattık. Bu gençliği alkışlıyoruz.

‘AYAĞA KALDIRACAĞIZ’

“Seçime 5-6 ay kaldı. Bu seçimde Vatan Partisi’nin programını Türk milletinin her ferdiyle bütün Türk milletinin kapısını çalacağız. Yalnız oy vermek değildir. Onları ayağa kaldıracağız. Bu seçimde Türk milletini zorluklara karşı ayağa kaldıracağız. Demirci geleneğinin partisiyiz. Kayaları delecek olan partiyiz. Denizlerde Soner Polat’laın rüzgarını estirecek partiyiz. Ankara burcuna Türk bayrağını, Mustafa Kemal’in ruhuyla üreten birleşen Türkiye’yi kurma umuduyla dalgalandıracak partiyiz. Önümüzde iş var, önümüzde çalışma var. Halk için bir hükümet kurmak ve zorlukların olduğu Türkiye’nin tehdit edildiği koşullarda üreticileriyle birlikte Türkiye’yi yönetme azmini ve sorumluluğunu da önlerine sunuyoruz.

‘EMEKLERİNİZ BOŞA GİTMEYECEKTİR’

“Sayın Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’nin Türk emekçilerinin davasına omuz vermek isteyen her değeri sorumluluk duygularından birikimlerinden tecrübelerinden yararlanacağız. Onlarla birlikte Türkiye’yi yöneteceğiz. Onları kıskanan bir anlayış içinde değiliz. Göreve ve sorumluluğa davet eden sorumlulukları paylaşmaya hazır olan bir Vatan Partisiyiz. Bunu da ilan ediyoruz. İşte bu anlayışlarla şimdi hükümet olma sorumluluğuna layık olmak için görevine layık olmak için 5-6 aya giriyoruz. Kolay gelsin diyorum. Emekleriniz boşa gitmeyecektir. Türkiye’nin ufku açıktır. Türkiye’ninve Vatan Partisi’nin önü açıktır. İyimserlik aşılamaya sizleri davet ediyorum.” (Kaynak: Aydınlık)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.