Dolar 32,4715
Euro 34,7704
Altın 2.477,77
BİST 9.530,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 25°C
Az Bulutlu
Adana
25°C
Az Bulutlu
Cum 25°C
Cts 25°C
Paz 25°C
Pts 28°C

Vatan Partisi Seçim Bildirgesini açıkladı: Güçlü Devlet Üreten Millet için Vatan Partisi Meclis’e!

Vatan Partisi Seçim Bildirgesini açıkladı: Güçlü Devlet Üreten Millet için Vatan Partisi Meclis’e!
13 Nisan 2023 09:37
A+
A-

14 Mayıs’ta düzenlenecek olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine 1 ay kaldı. Vatan Partisi’nin Seçim Bildirgesi’ni açıklayan Genel Başkan Doğu Perinçek, Türkiye’nin girdiği olağanüstü döneme dikkat çekti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, partisinin “Zorlukları Aşmak İçin Vatan Partisi Meclis’e” başlıklı seçim bildirgesini açıkladı. Türkiye’nin zorluklardan geçtiği, bu zorlukların “Büyük Kararla” aşılacağını bildiren Perinçek, Vatan Partisi’nin zorlukları aşmak için göreve hazır olduğunu vurguladı.

İstanbul’da Haliç Kültür Merkezi’nde partisinin Merkez Karar Kurulu Üyeleri ve İstanbul Milletvekili Adaylarıyla basın toplantısı düzenleyen Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin Seçim Bildirgesini kamuoyuyla paylaştı.

Perinçek’in açıkladığı 16 maddelik bildirgede şu ifadeler yer aldı:

Değerli Yurttaşlarımız,

“Sizleri sevgiyle, saygıyla, umutla ve güvenle selamlıyoruz.

“Vatan Partisi olarak, milletimizin özgür ve örgütlü gücünü seferber ederek ülkemizi yönetmeye ve zorlukların üstesinden gelmeye hazırız.

“Güçlü Devlet ve Üreten Millet için görevlere hazırız.

GÜÇLÜ DEVLET İÇİN ANKARA’DAN YÖNETİM

“Türkiye, Büyük Karara gidiyor.
“ABD merkezli Atlantik Sistemi, ülkemize borç batağında boğulmayı dayattı. Atlantik Sistemi, Türkiye’ye bölünmeyi dayattı. Washington ve Brüksel bağlantıları, millî devletimize yıkım dayattı. Batı sistemi, Ankara’dan yönetimi hedef alıyor. Büyük Karar, Türkiye’yi Ankara’dan yönetme kararıyla başlar. Büyük Karar, öncelikle Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesidir. Vatan Partisi, 55 yıldır Türkiye’nin Ankara’dan yönetilmesi için mücadele ediyor.

ZORLUKLARDAKİ BÜYÜK ÇÖZÜM

“Evet, hepimiz farkındayız, Türkiye zor bir dönemden geçiyor.

“Dış borç 500 Milyar Doları buldu. Ödemeler açığı rekor düzeyde, 50 Milyar Doları geçti. Çarşı pazarın durumu, kiralardaki artış, geçim sıkıntısı ortada. Çiftçi tarlasını sürmekte, tohumu ve gübreyi atmakta zorlanıyor. Sanayici çarkı çevirmekte, tezgâhı işletmekte zorlanıyor, iflaslar gündemde. İşçi, memur ve emekli, ay sonunu getirmekte zorlanıyor. Hepimiz günlük hayatımızda zorluklarla boğuşuyoruz. Bizi acılar içinde bırakan Korona salgını ve son depremler, zorluklara yeni zorluklar kattı.

“Ülke güvenliğimiz ciddî tehditlerle karşı karşıyadır. ABD, Yunanistan’ın Ege kıyılarına Dedeağaç’tan Girit’in kuzeyine kadar üsler kurdu. Uçaklarını tanklarını yerleştirdi. Namlular, Türkiyemize dönük. ABD, İsrail ve Yunanistan donanmaları, Doğu Akdeniz’de ülkemizi hedef alan intikam tatbikatları yapıyor.

“ABD, NATO’yu Doğuya doğru genişletme girişimindedir ve Ukrayna’yı ateşe sürmüştür. Karadeniz’deki savaşın yayılma tehdidi günceldir. Suriye’nin toprak bütünlüğü hâlâ sağlanamadı. ABD ve İsrail, sınırlarımızda PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerini silahlandırmaya devam ediyor.

“ABD emperyalizmi, seçim sürecine kirli ellerini sokmuş bulunuyor. Açıkça Altılı Masa’yı desteklemektedir.

“Vatan Partisi, zorluklarda yalnız zorluğu görmüyor. Zorluklardan büyük kararla çıkacağımızı görüyoruz. Zorluklar, Türk Devletine ve milletimize devrimci çözümleri dayatıyor.

“Durum olağanüstüdür. Çözümler de olağanüstü olacaktır. Vatan Partisi, olağanüstü durumların ve olağanüstü görevlerin partisidir.

Üreticiyi Ezen Sistem Bitmiştir

“1980 sonrasında Türkiyemize 12 Eylül darbesiyle dayatılan, üreticiyi “kambur” ilan eden sistem bitmiştir.

“Var olan sistem, iktidarıyla ve Atlantik güdümlü muhalefetiyle çözümsüzdür ve çıkmazdadır.

Sistemin İki Duvarı

“Bu sistem iki duvarın üzerinde duruyor.

“Sistemin birinci duvarı, ABD’nin aleti olan Altılı Masa’dır. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, PKK ve FETÖ ile birlikte ABD’nin projesinde görev almışlardır ve bütün çözümleri yıkılan Atlantik Sistemi içindedir.

“Sistemin ikinci duvarı, ABD tehdit ve baskısından korkan Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki bu ittifak, ABD karşısında dik duramıyor, Atlantik Sistemi ile Türkiye arasında yalpalıyor.

Cumhur İttifakı ABD ile Uzlaşma Arayışına Girdi

“Vatan Partisi’nin katkısı, Cumhur İttifakı’nın ABD baskı ve tehdidine direnmesi için en etkili çözümdür.

“Ancak sistemden bir türlü bütünüyle kopamadıkları için ABD ile uzlaşma arayışına girdiler. Bütün çabalarımıza rağmen Vatan Partisi ile birlikte Güçlü Devlet Üreten Millet yolunu seçmediler.

Önümüzdeki Büyük Gerçek: Yıkılan Atlantik’te Değil Yükselen Asya’da Yer Alacağız

“Kafalarını sandığa gömenler, kafalarını kaldırıp gelecek aylara ve yıllara bakmalılar.

“Dünya, 14 Mayıs’tan sonra da güneşin çevresinde dönmeye devam edecek.

“Atlantik Sistemine bağlanan Altılı Masa’nın ve ABD’den korkan Cumhur İttifakı’nın çözümsüzlüğü, önümüzdeki zor dönemde bütün çıplaklığıyla ortaya serilecektir.

“Çünkü Atlantik’te çözüm yok, ekonomide batmak var ve vatan bütünlüğü için ağırlaşan tehditler var. Atlantik’te kaos var. Bu nedenle Türkiye’nin önünde Vatan Partisi’nin Asyalı çözümü var.

Hızır’ın Yetişme Zamanı

“Kul dara düşmezse Hızır yetişmez.

“Şimdi Hızır’ın yetişme zamanıdır.

“Hızır’ı gökte aramayın, Hızır sizsiniz! Hızır, Vatan Partisi’dir!

İstiklâl Savaşımızdan Sonraki En Zorlu

İktidar Mücadelesi Dönemi

“Seçim, Türkiye ile ABD arasındadır.

“Okyanus ötesinden yönetilen güçler ile Türkiye güçleri arasındaki iktidar mücadelesi, genel seçimden sonra da devam edecektir. Kaldı ki bu hesaplaşma, yalnız iç cephede değildir. Dışardan silahlı tehdit ve ekonomik baskılar ile iç cephedeki bozgunculuk, her an sıcak gündemin konusu olabilir.

“Önümüzde, İstiklâl Savaşımızdan sonraki en zorlu iktidar mücadelesi var.

“Bu durumda biricik çıkış yolu, Vatan Partisi’nin Üretim Devrimi seçeneğidir. Tek çözüm, Vatan Partisi’nin Güçlü Devlet Üreten Millet Programıdır.

“İşte bu nedenle: Vatan Partisi Meclis’e!

ÜRETİM DEVRİMİ İÇİN PLANLI  EKONOMİ VE KAMUCULUK

Üretici Baştacı

“Borçlanma ekonomisiyle artık atılacak adım kalmamıştır.

“1980 yılında üreticiyi kambur ilan ettiler, kamu kuruluşlarını özelleştirdiler, köylüye destek akçalarını kaldırdılar, gümrükleri indirdiler ve millî piyasayı yabancıların yağmasına açtılar, Dolar ve Avro saltanatını kurup Türk Lirasını kenarlara sürdüler. Özetle Türkiye’nin üretim yapısını yıkıma uğrattılar. Sıcak para komisyoncularını, dolar ve borsa vurguncularını, yabancı bankaları, büyük tefecileri Türkiye’nin tepesine oturttular.

“Ekonominin ayağa kalkması için biricik çözümü ilan ettik: Üretici Baş Tacı!

“Vatan Partisi, ülkemizin Doğusunda Batısında, Kuzeyinde Güneyinde 118 Üretim Devrimi Kurultayı topladı.

“Üretim Devrimi, halkımızın insanca yaşaması için biricik çözümdür.

Plan, Tasarruf, Yatırım, İstihdam, Üretim ve Hakça Paylaşım

“Vatan Partisi, Üretim Devrimi Programının esaslarını ilan etti: Plan, Tasarruf, Yatırım, İstihdam, Üretim ve Hakça Paylaşım.

“Tarım üretimini yıllık tarım havzaları olarak planlayacak ve üreticileri kooperatiflerde örgütleyeceğiz. Çiftçiye ucuz mazot, ucuz gübre, ucuz tarım ilacı, ucuz tohum, damızlık hayvan, düşük faizli kredi, meraları besiciliğe açmak, Üretim Devriminin görevidir.

“Küçük, orta ve büyük sanayiciye ucuz enerji, yatırım sermayesi ve her tür teşviki sağlamak, Üretim Devriminin görevidir.

“Esnafımıza ve tüccarımıza ucuz kredi ve destek, Üretim Devriminin görevidir.

“Korona Salgını sırasında Türkiye, yeniden büyük hakikatle tanıştı: Kamuculuk olmadan halka sağlık hizmeti verilemiyor.

“Depremin yıkıntısından canlarımızı kurtarmak ve kentlerimizi yeniden inşa etmek için, yine aynı hakikatle tanıştık: Devlet örgütü şart, kamuculuk şart.

YENİDEN İNŞA İÇİN GÜÇLÜ DEVLET

“Hükümetin verdiği bilgiye göre, depremde yıkılan kentlerimizde konut ve altyapı yatırımı için toplam 103 Milyar Dolar gerekiyor. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı, bu 103 Milyar Doları nereden bulacak? Hükümetin yanıtı yok! Altılı Masa ise, IMF’yi geri getirmek ve sıcak para peşinde koşmak dışında çözüm bulamıyor. Vatan Partisi, yıkılan kentlerimizin yeniden inşa edilmesi için gerekli kaynağı, yukarda belirtildiği gibi Güçlü Devlet sayesinde
buluyor.

Yatırım Sermayesi ve Herkese İş Sağlamak için Güçlü Devlet

“Bugün İsviçre, Londra ve kıyı bankalarında vatandaşlarımıza ait mevduatın 300-500 Milyar Dolar olduğu hesaplanıyor. Hepsinin kayıtları devlet kurumlarında var. Türkiye emekçisinin ürettiği zenginliği birkaç yüz büyük zengin götürmüş yabancı bankalara yatırmış.

“Küresel finans merkezlerinden yüksek faizle para dilenmenin âlemi yok. İşte size sermaye! 300 Milyar Doları, Güçlü Devletin otoritesiyle Türkiye’ye getirteceğiz. Hiç kimsenin parasına el koymuyoruz. 300 Milyar doların sahiplerine, plana göre yatırım sahaları gösterecek veya yabancı bankalardaki paralarını kamu bankalarına yatırmalarını sağlayacağız. Böylece Vatan Partisi yönetimi, üretim için kaynak buluyor ve milyonlarca insanımıza iş sahası açıyor.  

Üretim Devrimi için Güçlü Devlet Niçin Zorunlu?

“Bir örnek daha: Bankalar, 2022 yılında 433 Milyar Lira kâr ettiler. Kârlarını bir yılda dört kat artırdılar. Güçlü Devlet, bankalardan kârlarının yüzde 80’i oranında kurumlar vergisi alacaktır. 2022 yılı kârına göre hesaplarsak, 346 Milyar Türk Lirası ediyor. İşte size kamu eliyle yatırım sermayesi!

İşte milyonlarca işsize iş!

“Güçlü Devlet sayesinde 66,5 Milyar Dolar yatırımla toplam olarak 549 bin insanımıza iş sağlamış oluyoruz. Dışalımı 54 Milyar Dolar aşağı çekiyoruz.

Ekmek Teknesini Korumak ve Geliştirmek

“Üreticilerin bugün temel sorunu, Ekmek Teknesini korumaktır. Ekonomik kriz koşullarında üretim çarkını çevirmek, fabrikalarımızı ve işyerlerimizi işletmek, üretim yapımızı ayakta tutmak, böylece Üretim Ekonomisini inşa edeceğimiz temeli korumak, yeni iş alanları açmak, herkesin evine ekmek götüreceği koşulları yaratmak, işsizlerimize iş sağlamak, öncelikli görevdir.

“Vatan Partisi, işçiden sanayiciye kadar bütün üreticilerin çıkarını, Ekmek Teknesini koruma ve geliştirme zemininde birleştirecektir.

Atıl Kapasiteyi Üretim Sürecine Katmak için Uygun Teknoloji

“Üretim Devrimi, Türkiye’nin bütün üretim birikiminin değerlendirilmesini gerektiriyor. Sanayi ve tarımdaki atıl kapasiteyi üretim sürecine sokacak, emek-yoğun ve sermaye-yoğun bütün üretim olanaklarını uygun teknolojilerle seferber edeceğiz.

HALKIN KADERİNİ PAYLAŞAN DEVLET YÖNETİCİSİ

Türkiye’nin Kadroları Vatan Partisi İktidarının Kadrolarıdır

“Vatan Partisi, Türkiye’nin kaynaklarını bölüşmek için iktidara gelmiyor. Kamu yöneticileri her kademede liyakât esasına göre atanacaktır.

“Devlete ve millete adanmışlık, hukuka bağlılık, kurmaylık birikimi ve yönetme yeteneği, halka hizmet ruhu, halk için fedakârlık ve çalışkanlık, dürüstlük ve ahlâk, liyakâtin vazgeçilmez ölçütleridir.

“Vatan Partisi yönetiminde torpil işlemez, kartvizit geçmez, rüşvet sökmez.

Devlet Yönetiminde Sade Yaşam

“Hazreti Muhammed, ‘Yöneticileri zengin ölen milletler yoksul olur. Yöneticileri yoksul ölen milletler ise zengin olur.’ sözüyle büyük bir hakikati dile getirmişti.

“Vatan Partisi iktidarında, devlet yöneticisi sade yaşayacak, halkın kaderini paylaşarak güven verecek ve zorluklarla mücadelede halkı seferber edecektir.

“Vatan Partisi, Türkiye’yi Çankaya’dan yönetecektir.

Yolsuzluk Mahkemeleri Kuracağız

“Vatan Partisi yönetiminde, kamu yöneticilerinin işlediği yolsuzluk kapsamındaki suçların üstü kapatılamaz. Yolsuzluk yapanların soruşturma ve kovuşturulması için, Yolsuzluk Mahkemeleri kurulacaktır.

“Soruşturmalar üç ayı geçmeyecek, açılan davalar altı ay içinde hükme bağlanacak ve suç işlenerek elde edilen kaynaklar kamu kaynağına dönüştürülecektir.

YARGIDA ADALETE HIZLI ERİŞİM

“Davaların yıllarca sürmesine ve milletimizi canından bezdirmesine son verilecektir. Yargılama süreci hızlandırılacak ve Adalet etkin kılınacaktır. Bunun için Cumhuriyetin bağımsız, vicdanlı, cesur yargıç karakteri canlandırılacaktır. 

Ucuz Enerji ve Ucuz Elektrik için Komşularla İşbirliği

“Türkiye ekonomisinin en büyük ihtiyacı, ucuz enerjidir. Vatan Partisi, kamulaştırma ve komşularla etkin işbirliği programıyla ucuz enerji, ucuz elektrik, ucuz doğal gaz, ucuz mazot sorununu çözüyor.

“NATO’da mazot yok, elektrik yok, doğal gaz yok. Ancak komşularımız olan Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Kazakistan dünyanın en büyük enerji kaynaklarına sahipler. Türkiye’nin enerji güvenliği NATO’da değil, komşularımızdadır. Bu komşularımız Partimizin 26-28 Kasım 2022 günlerinde toplanan son Genel Kurultayına büyükelçiler düzeyinde katılmıştır. Vatan Partisi, enerji üreten komşularımızla ucuz enerji için şimdiden anlayış birliği sağlamış bulunuyor.

İstanbul’u 10 yılda 5 Milyon Nüfusa İndirmek için Güçlü Devlet

“İstanbul, Vatan Partisi’nin programında 5 milyon nüfuslu bir ticaret ve kültür kentidir.

“Dışa bağımlı ekonomik program, fay hatları üzerine büyük sanayi kentleri kurdu. İzmit, Adapazarı, Düzce, İzmir, İstanbul, en çarpıcı örnekler.

“Çare meydanda: Fay hatları üzerinde tarım yapacağız, orman yapacağız, park ve bahçe yapacağız, spor alanları yapacağız, ama kent inşa etmeyeceğiz.

İstanbul’a Kanal Değil, Anadolu’ya Su

AK Parti Hükümetinin “çılgın projelerinden” olan Kanal İstanbul, gerçekten çılgınlıktır. Çünkü fay hatlarının üzerine ancak çılgınlar 25 milyon nüfus yerleştirir ve bunun için de 25 Milyar doları denize atar.

“Vatan Partisi yönetimi, İstanbul’a kanal değil, Anadolu’ya su götürecektir.

“Fırat ırmağını Urfa, Mardin ovalarına akıtacak kanal ve tünel sistemini ivedilikle kuracak, Atatürk Barajını üç yıl içinde tamamlayacağız.

Kira Bedellerinin Üç Yıl Dondurulması için Güçlü Devlet

“Vatan Partisi, kira bedellerinin üç yıl süreyle dondurulması ve yeni sözleşmelerde tavan bedelin saptanması için yasa tasarısını hazırladı.

“İlçe Belediye Kira İzleme Kurulları’nın belirlediği kira bedelleri, halkın yaşam koşullarını kolaylaştırmak ve ülke çapında uyum sağlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturulacak Kira İzleme Kurulu tarafından denetlenecektir.

ŞEYH SAİT VE SEYİT RIZALAR DEĞİL YİNE ATATÜRK KAZANACAK

“Altılı Masa, ABD güdümündeki PKK Terör Örgütü ile birliktedir, PKK’nın eli kolu ayağı ve dili olan HDP’yi Meclis’e taşıma görevini üstlenmiştir. Cumhur İttifakı ise, bölücü HÜDA PAR ile el ele vermiş bulunuyor. Meclis’te PKK yetmiyormuş gibi, şimdi Cumhur İttifakı da HÜDA PAR Bölücülüğünü Meclis’e taşıma görevinin altına girmiştir.

“HDP de HÜDA PAR da, kendilerine kahraman olarak Şeyh Sait ve Seyit Rıza’yı kabul ediyorlar. Sistemle bağları olan Milliyetçiler, Mustafa Kemallerin, Talât Paşaların, Yusuf Akçuraların, Ziya Gökalplerin Devrimci Milliyetçiliğine veda etmişlerdir.

Sistem ABD’nin Aletleri ile ABD’den Korkanlara Dayanıyor

“Sistem, ABD’nin aletleri ile ABD’den korkanlara dayanıyor. Altılı Masa da Cumhur İttifakı da en sonunda sistemin güçlerini oluşturuyorlar. ABD güdümlü bölücülükle ittifak kuranlar, Atlantik Sisteminin yıkıntıları altında kalacaklardır. Vatan Partisi, Atatürk önderliğindeki devletin ve milletin zaferine önderlik edecek biricik partidir.

MİLLÎ EGEMENLİĞİN ŞARTI OLARAK LAİKLİK

“Laiklik, millî egemenliğin ve halk iktidarının şartıdır ve demokratik devrimlerdeki bu içeriğiyle hayata geçirilecektir.

“Saltanatın kaynağı, kralların, padişahların ve şeyhlerin binlerce yıldır iddia ettikleri gibi ilahî değildir. İktidar, yalnız ve yalnız halka aittir.

“Hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.