DOLAR 16,192
EURO 17,4658
ALTIN 964,877
BIST 2438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 34°C
Parçalı Bulutlu

Vatan Partisi ve TGB İncirlik’ten seslendi: Üsler TSK’nın kontrolüne verilsin

Vatan Partisi ve TGB İncirlik’ten seslendi: Üsler TSK’nın kontrolüne verilsin
27.04.2021
53
A+
A-

Vatan Partisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları hakkında “soykırım” demesi üzerine yurt çapında başlatmış olduğu eylemlere devam ediyor. Pazartesi günü ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu önü başta olmak üzere yapılan eylemler bugün İncirlik Üssü’nde devam etti.

İncirlik Üssü önünde basın açıklaması yapan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, “Hükümete sesleniyoruz. Biden’ın hücum borusuna karşı eyleme geçmek şarttır.”dedi. Vatan Partisi’nin AİHM zaferini hatırlatan Üsküplü, “Genel Başkanımız Doğu Perinçek Ermeni Soykırımı yalanını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, hukuk düzleminde bitirmiştir. Doğu Perinçek’in zaferi Türkiye’nin zaferidir.” ifadelerini kullandı.

ABD’NİN TERÖR YUVASI OLAN İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM

İncirlik Üssü’nün kapatılması gerektiğini vurgulayan Üsküp, “Arkamızda bulunan İncirlik Üssü, yarım asırdır ABD’nin ajan yuvasıdır. Terör yuvasıdır. Fitne merkezidir. 15 Temmuz darbe girişiminin merkezlerinden biridir. Fetöcülerin sığınağıdır. Batı Asya’daki komşularımıza, kardeşlerimize karşı kullanılan düşmanlık merkezidir. Vatan Partisi’nin çağrısı şudur: İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.” diye konuştu..

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü’nün açıklaması şu şekilde:

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Soykırım” ilan ederek Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir hücum borusu çalmıştır. ABD Başkanı bir insan hakları çıkışı yapmıyor. Bir tarih tartışması yapmıyor. 

Biden, Türkiye’ye ve Asya’ya yönelik tehditlerini hayata geçirmenin işaretini vermiştir. 

ERMENİ SOYKIRIMI YALANINI AİHM KARARLARIYLA TARİHE GÖMÜLMÜŞTÜR

Genel Başkanımız Doğu Perinçek Ermeni Soykırımı yalanını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, hukuk düzleminde bitirmiştir. Doğu Perinçek’in zaferi Türkiye’nin zaferidir.

Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlar 1915 olaylarının soykırım olmadığı karara bağlamış ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur. 

Mahkeme kararı yoksa, soykırım yoktur. Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği de Doğu Perinçek’in tezlerini kabul ederek, Biden’a bir tokat indirmiştir. 

Bu kararlar Türkiye’nin sarılması gereken en önemli dayanaktır. Bu kararlara dayanmadan Türkiye savunulamaz. 

BİDEN’IN AÇIKLAMASI TAYYİP ERDOĞAN YÖNETİMİNİ DEVİRMEK İÇİN İŞARET FİŞEĞİDİR

Bu hücum borusu, Biden’ın daha başkan seçilmeden ilan ettiği, Tayyip Erdoğan yönetimini devirme eylemi için de bir işaret fişeğidir. 

Son günlerde yoğunlaşan kışkırtma faaliyetleri ve başıbozuk bildiri türünden girişimler, tehdidin iç cephesini göstermektedir. ABD’nin yaratıcı yıkıcılık planları içerisinde görev alan Biden tayfası harekete geçmiştir. 

TÜRKİYE’Yİ KUŞATAN ÜSLER HÜCUM BORUSUNUN HARİTASI

Türkiye’yi kuşatan Amerikan üsleri ve silah yığınağı, Biden’ın hücum borusunun boyutlarını açıkça ortaya koymaktadır. 

ABD üsleri Karadeniz’den, Ege ve Akdeniz’den, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Türkiye’yi kuşatmış bulunuyor. Amerikan namluları 

Türkiye’ye çevrilmiştir. Bu yığınağın neden yapıldığı şimdi anlaşılmaktadır. 

Hedef Türkiye’dir. Hedef Rusya’dır. Hedef İran’dır, Suriye’dir. Hedef bütün Asya’dır. Türkiye Asya’nın ön cephesidir. 

Ermeni Soykırımı yalanları ve Biden’ın açıklamaları işte bu harita içinde anlam kazanmaktadır. ABD, Asya’yı hedef alan saldırısını Türkiye’den başlatmayı planlamaktadır. Biden, bütün Batı Asya ve Asya’ya karşı hücum borusu öttürmektedir.

Asya’ya yönelik tehditler, “Ermeni soykırımı”, “Ukrayna soykırımı” ve “Uygur soykırımı” türünden yalanlarla “insan hakları” perdesi arkasına gizlenmektedir.

Buradan Biden’a meydan okuyoruz! 

ABD’ye meydan okuyoruz! 

Amerikan emperyalizminin sonu yakındır!

ABD TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARDIR

Dolar saltanatı çöküyor. ABD Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da yenilmiştir. Türkiye’de yenilmiştir. 

2014 yılında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye, ABD piyonlarına karşı silahlı başarılar kazanmaktadır. PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ’nün ezilmesi, ABD-İsrail Koridorunun yarılması, ikinci İsrail planının bozulması, Karabağ’ın işgalden kurtulması ABD yenilgisini gösteren en son örneklerdir. 

Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır.  

ABD’YE KARŞI CESUR TAVIR

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede doğru strateji kurmak, kararlı ve eylemli tavır almak, ABD tehdidine eylemli yanıt vermek, tarihsel görevdir.

Amerikan namluları Türkiye’ye yönelmişken model ortaklıktan bahsedilemez. Türkiye’nin Avrasya’daki öncü yerini alma zamanı gelmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın omuzlarında tarihsel sorumluluk bulunmaktadır.  

BİDEN’A LAFLA DEĞİL EYLEMLE YANIT VERİLİR!

Hükümete sesleniyoruz. Biden’ın hücum borusuna karşı eyleme geçmek şarttır. 

Arkamızda bulunan İncirlik Üssü, yarım asırdır ABD’nin ajan yuvasıdır. Terör yuvasıdır. Fitne merkezidir. 15 Temmuz darbe girişiminin merkezlerinden biridir. Fetöcülerin sığınağıdır. Batı Asya’daki komşularımıza, kardeşlerimize karşı kullanılan düşmanlık merkezidir.  

Vatan Partisi’nin çağrısı şudur:

İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. 

PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.

HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın uzantısı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır. Amerika Türkiye’yi silahla tehdit ederek bölücü partinin içeride özgürce propaganda yapmasına izin verilemez. 

ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİN ZAMANI GELMİŞTİR

Vatan Partisi Silivri Duvarlarını yıkarak ordumuzun bileğindeki zinciri kırmıştır. PKK’ya karşı kararlı mücadelesiyle Vatan Savaşımızda Mehmetçiğin siperindedir. Türkiye’yi yönetecek birikim, kuvvet ve cesaret Vatan Partisi’nde vardır.

Türkiye, karşılaştığı güvenlik sorunlarını 2015 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Polisimizin silahıyla çözüyor. ABD’nin Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit ettiği bugünlerde Üretim Devrimi önümüzdeki zorunlu atılımdır. 

Bu koşullarda güvenlikte ve üretimde devrimci kararlara önderlik edecek bir hükümet kurmak, Türkiye’nin önündeki temel meseledir. 

Vatan Partisi olarak, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyoruz. Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güçbirliği çağrısında bulunuyoruz.

TGB’NİN BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar ise, İncirlik Üssü önünden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları,

Büyük Türk Milleti,

Amerika Birleşik Devletleri’nin kullanımındaki İncirlik Üssü önündeyiz. Bir eşkiya yatağının önündeyiz. Buradan emperyalist haydutların şefi olan Amerikan Başkanı Joe Biden’a sesleniyoruz.

Aldığınız o sözde soykırım kararının; tarih önünde, hukuk önünde, insanlık önünde hiçbir hükmü yoktur!

24 Nisan, sözde soykırımın yıldönümü değil, emperyalistlerin Çanakkale’de vatanımıza hücumlarının yıl dönümüdür. 24 Nisan, işgalci orduların, kahraman Mehmetçiğimizin süngüsüyle tanıştığı gündür.

Bugün burada, o işgalcileri dize getirdiğimiz kararlılıkla, Mehmetçik cesaretiyle toplandık!

Türk milleti olarak 24 Nisan kararınızı ayaklarımızın altında çiğniyoruz.

Çiğniyoruz o kararlarınızı!

Ve buradan, bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyoruz:

Duymayan kulaklar duysun, görmeyen gözler görsün:

Ermeni Soykırımı, tarihsel bir yalandır.

Ermeni Soykırımı, uluslararası bir yalandır.

Ermeni Soykırımı, emperyalist bir yalandır.

Biz soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk.

Dünya üzerindeki hiçbir devlet, hele hele, dünyanın en büyük katliamcısı, en büyük teröristi olan Amerika Birleşik Devletleri, Türk milletini soykırımcı ilan edip dizüstü çökertemez! AİHM’de bu gerçekleri kapı gibi mahkeme kararıyla ispatladık. Bizim elimizde 3 ayrı AİHM kararı var. Perinçek- İsviçre Davasıyla saptanmış gerçekler var. Sizin elinizde yalanlardan başka bir şey yok

Sizin haydutluğunuz, sizin zorbalığınız, sizin kanunsuzluğunuz, sizin yalanlarınız bize sökmez!

İstediğiniz kadar namlularınızı bize doğrultun, istediğiniz kadar yaptırımlar uygulayın, istediğiniz kadar tehditler savurun, bu millet, “Ya istiklal ya ölüm.” yemini içmiş bir millettir! 

Bu milletin bağımsızlık ruhunu, “geldikleri gibi giderler” iradesini yenemezsiniz! 100 yıl önce de yenemediniz, bugün de yenemezsiniz, yarın da yenemeyeceksiniz ve yine geldiğiniz gibi gideceksiniz!

İncirlik Üssü’nden defolup gideceksiniz

Çünkü bu büyük milletin bağrında, “bir Talat Paşa gider, bin Talat Paşa yetişir”

Bu millet, “bir ölür, bin dirilir!”

Ve bu topraklarda, Mustafa Kemaller tükenmez!

ABD Başkanı Joe Biden’ın Ermeni Soykırımı Yalanını tanıması basit bir karar değildir. 

Bu karar, Türk milletinin boynuna bir soykırım yaftası asma girişimidir. 

Bu karar, dört bir yanımızda namlularını bize çeviren ABD’nin, ülkemize ve bütün Asya’ya karşı öttürdüğü bir hücum borusudur.

Ne diyor kararda Biden? “Böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için…”

Nerede yaşanacak bu zulüm bir daha, soruyoruz? 

Suriye’de “kara gücüm” dediğiniz o katil sürüsü PKK-YPG teröristlerini sonuncusuna kadar temizlediğimizde mi yaşanacak?

Devletin iliklerine kadar soktuğunuz FETÖ’nün son hücresine kadar kökünü kazıdığımızda mı yaşanacak?

Söyleyin, nerede yaşanacak?

Türkiye’nin terörle mücadelesini, vatan savunmasını “soykırım” olarak niteleyerek neye hazırlık yaptığınızı biliyoruz!

Yoksa bu zulüm, Vietnam’da cayır cayır yaktığınız yüzbinlerce Asyalı mazlumda mı yaşandı?

Yoksa bu zulüm, Irak’ta çoluk çocuk, kadın, ihtiyar demeden öldürdüğünüz, işkence yaptığınız, ırzına geçtiğiniz milyonlarca Müslümanda mı yaşandı?

Sizden büyük katil mi var dünyada?

Sizden büyük, terörist var mı dünyada? 

İşte bu katliamların, bu terörist faaliyetlerin Türkiye’deki en büyük merkezinin önünden yeniden hatırlatıyoruz!

İncirlik, sözde Kürdistan dedikleri, 2. İsrail’i kurma planlarının uygulama merkezidir.

İncirlik, PKK’nın lojistik üssüdür.

Mehmetçiğimizi şehit eden silahlar buradan gidiyor.

Buradan eğitiliyor o teröristler!

Mehmetçiğimizin üzerine yağan bombalar buradan yağıyor.

Hain kurşunlar buradan sıkılıyor!

İncirlik, bizim şerefli generallerimize, Eşref Bitlislerimize yapılan suikastların operasyon merkezidir.

İncirlik, 15 Temmuz hain darbe girişiminin karargahıdır, ikmal merkezidir.

İncirlik, Türkiye ve Batı Asya’yı işgal senaryolarının planlandığı şer yuvasıdır.

Ey İncirlik’in komutanları, paralı lejyonerleri sizin burada ne işiniz var? Darbeler mi tertipleyeceksiniz? Aydınlarımızı mı vuracaksınız, kıracaksınız? Bizi Kürt, Türk, Alevi, Sünni diye mi bölmeye çalışacaksınız? Işid’i mi besleyeceksiniz? Kardeş Suriye’yi mi böleceksiniz? Irak’ı mı bombalayacaksınız? Kıbrıs’ı mı elimizden almaya çalışacaksınız? Rusya’yı mı tehdit edeceksiniz? Dersinizi almadınız mı? Sizi 15 Temmuz’da bozguna uğratmadık mı? Beslediğiniz piyonları açtığınız hendeklere gömmedik mi? Sizi nerede görsek başınıza çuval geçirmedik mi? Siz kendinizi bu kalenin arkasında güvende mi zannediyorsunuz? Burası Türkiye, biz Türk gençliğiyiz! Bu üssün içinde de sizin nöbetçilerinizi çuvallarımızla kovaladığımızı unutmayın!

Ey bizim kanımızı içmeye çalışan tek dişi kalmış canavar. Sana bu topraklarda gün yüzü göstermeyeceğiz!

Hükümetimize sesleniyoruz: 

Amerika, “Hasımlarla Mücadele” yasasıyla ve bu sözde soykırım yalanıyla bize düşmanlığını resmen ilan etmiştir! Öyleyse bu düşman askerlerinin vatanımızda işi yoktur! Amerikan askerleri İncirlik’ten derhal kovulmalıdır. 

Artık sözün bittiği yerdeyiz. Laf istemiyoruz, eylem istiyoruz. Lafla peynir gemisi yürümez. Lafla ABD emperyalistlerine karşı mücadele edilemez.

1. Bu üs, tamamen TSK’nın kontrolüne geçmelidir.

2.  Türkiye elindeki AİHM zaferini kullanmalıdır. 

3. Türkiye ABD tehditlerine karşı komşu ülkelerle derhal işbirliği yapmalıdır. PKK’nın üzerine Suriye’yle birlikte gitmelidir. 

4. Türkiye Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki ABD tehdidine Rusya ile işbirliği yaparak cevap vermelidir. 

5. Soykırım Yalanlarının yanında saf tutan, PKK’nın siyasi kolu, günümüzün Taşnak Cemiyeti HDP kapatılmalıdır. 

6. İran, Azerbaycan ve Rusya’dan başlayarak KKTC’nin tanıtılması için güçlü adımlar atmalıdır.

Türkiye’yi yönetenler ve tüm Türk milleti, ABD’yle savaş halinde olduğumuz gerçeğine göre hareket etmelidir. ABD’nin 1915 olaylarını soykırım olarak tanımasının hiçbir hükmü yoktur. Fakat Türkiye’nin İncirlik ve Kürecik üslerini kontrolüne almasının kesin bir hükmü vardır.

Bu düşmanca saldırılar ancak bu cesaret, özgüven ve kararlılıkla püskürtülebilir. Bu işte kararlı davranmayanlar Türkiye’nin başında duramazlar. Bunun da bilinmesini isteriz.

Son olarak, Türk milleti ve Türk gençliği, bu topraklara kılıçla gelenleri kılıçla göndermeye yemin etmiştir. Dünya dursa yerinden, yer sarsılsa yerinden biz dönmeyiz bu yeminden!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.