Dolar 33,0466
Euro 36,0206
Altın 2.562,26
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 36°C
Parçalı Bulutlu
Adana
36°C
Parçalı Bulutlu
Pts 36°C
Sal 35°C
Çar 34°C
Per 34°C

Yüreğir’e “Başkan” olan satıyor!

Yüreğir’e “Başkan” olan satıyor!
1 Temmuz 2024 15:58
A+
A-

Adana’nın merkez Yüreğir İlçe Belediye Başkanlığı’nı 35 yıl sonra kazanan CHP’li Ali Demirçalı da eski AK Partili Mehmet Fatih Kocaispir’in izinden gidiyor. CHP’li Belediye Yüreğir’de imarlı arsa satışı yapacak.
Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre, belediye mülkiyetindeki taşınmaz, kapalı teklif usulü ile satılacak.
Adana’nın Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi 16246 ada 11 parselde yer alan arsanın imar durumu 1.60 yoğunluklu konut alanı olarak görünüyor.
Brüt kullanım alanı 3 bin 4 metrekare olan arsanın muhammen bedeli iste 70 milyon 10 bin TL olarak
belirtilmekte. 18 Temmuz 2024 saat 14:00’te ihalesi yapılacak arsayı satın almak isteyenlerin 7 milyon bin lira geçici teminatı ödemesi gerekiyor.

İşte o ilan

Mülkiyeti Yüreğir Belediyesine ait taşınmaz ihaleyle satılıktır

YÜREĞİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN

1-Mülkiyeti Belediyemize ait ve aşağıda belirtilen listede bulunan 1 adet taşınmaz ilanının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif  Usulü ile satışı yapılacaktır.

SATIŞI YAPILACAK OLAN TAŞINMAZ

SIRA
NO
İLÇEMAHALLEADA / PARSELCİNSİİMAR DURUMUBRÜT KULLANIM ALANI (m²)MUHAMMEN BEDEL (₺)GEÇİCİ TEMİNAT (₺)İHALE TARİHİSAAT
1YüreğirKöprülü16246/11Arsa1/1000 Ölçek E:1,60 Yoğunluklu Konut Alanı Hmax : 57,50 mt3.004,3970.010.000,00.-TL7.001.000,00.-TL18/07/202414:00

2-İhale Yüreğir İlçe Belediyesi Encümen salonunda yapılacaktır. (Yavuzlar Mahallesi 4071 Sokak No:4 Yüreğir/ ADANA)
3-Söz konusu taşınmazın ihalesine ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde görülebilecek ve temin edinilebilecektir.
4-Geçici teminat muhammen bedelin % 10’u dur.
5-İsteklilerden istenen belgeler;
Gerçek/Tüzel Kişilerden :

 1. Teklif mektubu
 2. Geçici teminat bedeli makbuzu veya teminat mektubu
 3. Gerçek kişiler için nüfus cüzdanı sureti
 4. Gerçek kişiler için yerleşim belgesi (İkametgâh Belgesi)
 5. Gerçek kişiler için Adli Sicil Belgesi
 6. Gerçek kişiler için Noter tasdikli İmza Sirküsü
 7. Gerçek kişiler için imza sirküsü (Noterden) ve vekâleten iştirak ediliyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekâletname,
 8. Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve / veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi) ve kayıtlı olduğu Vergi Dairesi kaydı ve teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli belge ve imza sirküleri.
 9. Yüreğir Belediyesine borcu olmadığına dair belge
 10. Yabancı istekliler için Türkiye’de gayrimenkul edinilmesine ilişkin kanuni şartları taşımak ve Türkiye’de tebligat adresi beyan etmek.
 11. Ortak katılım halinde Ortaklık Beyannamesi.
 12. Şartname alındı makbuzu.

6- Taşınmazın ihalesine teklif verecekler; ihale zarflarını şartnamede belirtilen belgeler ile birlikte satış şartnamesinde belirtilen maddelere uygun olarak hazırlayarak ( Teklif mektubu, bir zarfa konulup kapatıldıktan sonra zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas olarak göstereceği açık adresi yazılacaktır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir. Bu zarf geçici teminata ait alındı veya banka teminat mektubu ve istenilen diğer belgelerle birlikte ikinci bir zarfa konularak kapatılır. Dış zarfın üzerine isteklinin adı ve soyadı ile iletişim telefonu, açık adresi ve teklifin hangi işe ait olduğu yazılacaktır.
7- 18/07/2024  tarihine rastlayan Perşembe günü saat 10:00’a kadar Yüreğir Belediyesi Encümenine (ihale komisyonu) verilmek üzere Yazı İşleri Müdürlüğüne sıra numaralı alındı belgesi karşılığında teslim edeceklerdir. Posta ile yapılacak teklifler dikkate alınmayacaktır
8- İhale kararının onayı; karar tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde İta Amiri tarafından onaylanacak ya da iptal edilecektir.
9-İhale kararının onayı ve ihaleyi alana tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde ihale bedeli peşin olarak ödenir.
10- İhale ile ilgili olarak her türlü vergi, resim, harçları ve diğer giderleri ile satıma ilişkin olarak her türlü vergi, resim, harçlar, ipotek masrafları ve diğer giderleri ödemek alıcıya aittir.
11- Satışı yapılan taşınmazın; tapu tescili ihale bedelinin tamamı Belediyemiz veznesine veya banka hesabına yatırılmasından sonra tapu ferağ işlemi yapılacaktır.
12-Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde taşınmaz ihale bedelinin peşin olarak ödenmediği takdirde ihale iptal edilerek geçici teminat gelir olarak kaydedilir.
13-Şartname ve eklerinde hüküm bulunmayan hallerde 2886 sayılı Devlet İhale Yasası hükümlerine göre işlem yapılacaktır. İhtilaf halinde Adana Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
14-İdaremiz ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
15-Basılı evrak bedeli (şartname) 1.500,00. ₺ (Bin beşyüz Türk Lirası) dir.
İlan olunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.